İSMET BÜYÜKATAMAN : HDP’nin ortağı İP ...

ismet-buyukataman--hdpnin-ortagi-ip-

PKK’nın siyasi kanadının ve kaosçu hanımefendinin partisinin desteği ile Cumhuriyet Halk Partisi söz sahibi olmuştur.
14 Mayıs 2019 Salı 19:06

 Türkiye 31 Mart 2019 tarihinde -öncesinde yaşanan ve sonrası için planlanan hain emeller düşünüldüğünde- bir beka meselesine dönen Mahalli İdareler Seçimlerini gerçekleştirmiş ve büyük Türk milleti iradesini sandığa yansıtmıştır.

Sandığa yansıyan irade neticesinde çeşitli belediyeler çeşitli partilere devredilmiştir. Bu kapsamda Milliyetçi Hareket Partisinin ve AK Parti’nin yönetimindeki bazı büyükşehirlerde de PKK’nın siyasi kanadının ve kaosçu hanımefendinin partisinin desteği ile Cumhuriyet Halk Partisi söz sahibi olmuştur.

Milliyetçi Hareket Partisi her seçimin ardından olduğu gibi bu seçimin ardından da “Milletin iradesi her şeyin üzerindedir.” açıklaması yapmıştır. Devrettiği, itirazına ret cevabını aldığı yerlerde YSK hâkimlerini töhmet altında bırakacak ifadeler kullanmak yerine karara saygı göstermiştir.

Sayım döküm cetvellerindeki yanlışlıkların düzeltilmesine dahi tahammül edemeyenlerin milletin iradesinden, sandığa yansıyan tercihe saygıdan bahsetmesi yavuz hırsızın ev sahibini bastırmaya kalkmasından farksızdır. Yasal süresi içerisinde yapılan ve kanuni bir hak olan itiraz süreçleri boyunca, milletin sandığa yansıyan iradesinin gasp edildiği şüphelerinin ete kemiğe bürünmesiyle Cumhur İttifakı, İstanbul’daki Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine aşama aşama itirazlarını yapmıştır. Bu arada sürekli azalan oy farkı birilerinin paniklemesine, telaşlanmasına hatta –akıl babaları gibi- kozmik oda operasyonlarına tevessül etmesine sebebiyet vermiştir. Ve tabii dillerden düşmeyen aynı söz: Halkın sandığa yansıyan iradesi gasp ediliyor.

Evet, halkın sandığa yansıyan iradesi gasp edilmeye çalışılmış ancak yanlış hesap YSK’dan dönmüştür. Birileri usulsüzlükler bu kadar ayyuka çıkmışken, biz çalmadık, diyerek bu işin içinden sıyrılamaz.15 Temmuz’a “darbe” diyemeyenler 6 Mayıs günü YSK’nin verdiği kararı “6 Mayıs yargı darbesi” olarak nitelendirmektedir. Geriye doğru bir inceleme yaptığınızda bir kaynaktan yönlendirildiğini, söylem birliğine sahip olduğunu göreceğiniz zillet ortakları; kavramları sulandırma, karmaşa çıkartıp işin içinden sıyrılma peşindedir. Milliyetçi Hareket buna izin vermeyecektir.

31 Mart gecesinden beri gerek adayları ve gerekse Zillet İttifakının meşru ve gayrimeşru bileşenleri “Mazbatayı verin.” çığırtkanlığı ile Türk kamuoyunu yanıltmaya; YSK’yı kamuoyunun da desteğiyle baskı altına almaya çalışmış; kendilerinin çeşitli il ve ilçelerde kullandıkları yasal hakkın İstanbul’da kullanılmasını engelleme teşebbüsleriyle milletin iradesine asıl darbeyi kendileri vurmuştur.

Bugünkü Meclis Grubunda “6 Mayıs 2019 günü aziz milletimizin iradesine darbe yapılmıştır. Bu darbeye sessiz kalmayacağız. Bağımlı yargı yoluyla millet iradesinin gasp edilmesi ikinci bir 28 Şubat darbesidir.” sözleriyle hedef şaşırtmaya kalkışan HDP’nin ortağı İP’in başı ne zamandan beri demokrasi âşığıdır?

Milletin iradesine ve üzerine kurşunlar yağdıran, bombalar atan FETÖ’nün yargıdaki kollarına kendisini bırakırken yargıya güven açıklaması yapan hanımefendi, şimdi neden yargıya güvenmemektedir? FETÖ’nün yargısı ile Türk Milliyetçilerine darbe yapmaya kalkışanların Türk yargısına güvenmeleri zaten tezat olacaktır.

15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün sloganlarını 15 Temmuz’dan önce meydan meydan gezerek haykıran ve 15 Temmuz’un işaret fişeği gibi davranan hanımefendi mi millet iradesinden söz etmektedir?

Ufukta seçim yokken yakında Başbakan olacağının müjdesini(!) veren hanımefendi sandığın dışından medet umarken hangi milletlerin / kimlerin menfaatini gütmekteydi?

Sicili demokrasi bakımından oldukça kirli olanların, milletin iradesini ağızlarına dolayıp milleti yok sayanların çırpınışları boşunadır. Milliyetçi Hareket, milletin iradesini gasp etmeye çalışanların oyunlarını başlarına geçirecek ve adaletin yerini bulması için kurulduğu günden beri verdiği mücadeleden asla bir adım geri gitmeyecektir.


Milliyetçi Hareket Partisi 

Genel Sekreteri 

İsmet Büyükataman


MANAS HABER

Haberin etiketleri:

İSMET, BÜYÜKATAMAN


Haber okunma sayısı: 92

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU : Diyorlar ki: “Çalınan ne, hırsız nerede?”

Türk Ceza Kanunu’nun hırsızlık suçunu düzenleyen maddesinde bile, eylemin tanımı yapılırken, “çalma”

ORHAN KARATAŞ : Sandık kimlere teslim edilmiş?

Seçimin namusu sandık kurulu başkanı ve üyelerine emanettir. YSK’nın gerekçeli kararında tam da bu noktadaki

YILDIRAY ÇİÇEK : Oğlun Ekrem, Pinokyo'ya rahmet okutur ana!

Ekrem İmamoğlu son günlerde ne söylerse hepsi yalan çıkmaktadır. Çok sinirli, çok agresif, çok telaşlı

ELNUR PAŞA : Azerbaycan Halk Cumhuriyeti 101 yaşında

Enver Paşa’nın talimatı ve Nuri Paşa’nın komutanlığıyla Kafkas İslam Ordusu Bakü’yü geri alarak, Bakü

ALİ GÜLER : Samsun’a çıkarken, sadece Türk milletine güvendim

Arkadaşlar, ben 1919 senesi Mayıs ayı içinde Samsun’a çıktığım gün elimde maddi hiçbir kuvvet yoktu.

ÖZGÜR KAYA : Kadın sigortalının hakları

Sosyal Güvenlik Kurumu Emekli Aylığı vermek ve Sağlık Hizmeti sunmanın dışında Sigortalılarına pek çok

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL