17 Şubat 2020 Pazartesi

HDP'lilerin ayağına giden Ekrem İmamoğlu'na sert tepki: Amacınız şovdu, hainlere destek vermekti.

hdplilerin-ayagina-giden-ekrem-imamogluna-sert-tepki-amaciniz-sovdu-hainlere-destek-vermekti

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz: "Utanmadan arlanmadan sıkılmadan o teröre destek verenlere İstanbulluların selamını iletiyorsun." dedi..
03 Eylül 2019 Salı 21:14

 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdi.


Gündüz, "Ekrem İmamoğlu bu ülke ve bütün dünya biliyor ki PKK terör örgütüdür. Diyarbakır başta olmak üzere terör gerekçesi ile görevden alınan eski belediye başkanlarına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Ekrem İmamoğlu sen hangi gerekçe ile terör örgütü ve PKK militanlarını destekleyen adamları ziyarete gidip onlara destek veriyorsun. Bunu Türk milletine bu topluma ve İstanbul halkına açıklamalısın. Utanmadan arlanmadan sıkılmadan o teröre destek verenlere İstanbulluların selamını iletiyorsun.

 İstanbulluların bu konuda ne zaman görüşünü aldın. 

İstanbul'da yaşayan binlerce şehit yakını gazilerimiz var. Bunlara hakaret eder gibi bu yoldan çıkmış teröre açık destek verenlere Atatürk'e hakaret edip vatanı bölmeye çalışan bir grubun hain düşüncesine destek verdiğini söylüyorsun. 


Ekrem İmamoğlu bu ülke ve bütün dünya biliyor ki PKK terör örgütüdür. Bu örgütten halen haberiniz bilginiz yok mu? Bu kadar cahil hane bir tutum davranışı size yakıştırmıyoruz. Sizi kınıyor, yaptığınız destek hareketinin yersiz olduğunu düşünüyor ve bu konuda sizleri asla ve asla affetmiyoruz" dedi.


"SİZİN SAFINIZ ARTIK BELLİDİR"


Gündüz, Ekrem İmamoğlu'nun Diyarbakır ziyaretinde ciddi ve demokratik olsaydı, şehit yakınlarını ve ya oğlunu dağa kaçırılmasına engel olan anneyi de ziyaret edebileceklerini söyledi. Başkan Gündüz, "Diyarbakır ziyaretinizde ciddi olsaydınız veya sizin ve yandaşlarınızın dediği gibi demokratik davransaydınız 1-2 şehit ailesini de ziyarete gitseydiniz veya oğlunu PKK terör örgütünün elinden kurtaran 
'nin önünde haklı eylem yapan ananın yanına da gitseydiniz. Ama gitmediniz, sizin amacınız şov yapmaktı, hainlere destek vermekti. Bu millet her yapılan kötülüğünde iyiliğinde farkında. Ekrem İmamoğlu İstanbul'a hizmet için geldiniz ancak yaptığınız davranışlar daha çok siyasi ideolojik partizan faşizan bir tutum içerisindesiniz. İstanbul Belediye Başkanlığına geldiğinizden beri işten çıkarılan işçilerin derdine ortak olmak, çözüm aramak yerine terör eylemlerine destek verenlere arka çıkmanız biz şehit ve gazi ailelerimizi derinden üzmüştür..Türkiye Cumhuriyeti devleti ve hükümeti ciddi bir şekilde terörle mücadele içerisinde iken halen bölgede şehitler verirken sizler yüzü kızarmadan aileniz ile birlikte eli silahlı katillere destek veren hainlere destek veren belediye başkanı olur olmaz şehit yakınlarını işten atan Diyarbakır,  Belediye Başkanı ve diğerlerinin yanına gittiniz. Bu davranışlarınız hayra alamet değildir, bu davranışlarınız açıkça teröre destek anlamı taşımaktadır. Gerek o bölgede gerekse sınır ötesinde terörle mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, kahraman polislerimiz, kahraman koruyucularımıza karşı bir ziyaretiniz bir destek açıklamanız olsaydı ama bundan sonra sizlerden bunu beklemekte olmaz, sizin safınız artık bellidir..


Teröre karşı amansız bir mücadele içinde olan başta devletimizin Cumhurbaşkanımız , Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanımız Yaşar Güler, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanımız Arif Çetin ve Emniyet Genel Müdürümüz Mehmet Aktaş, PKK terör örgütüne karşı başlattıkları bu mücadeleye biz şehit ve gazi aileleri olarak sonuna kadar destek veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Bu topraklar şehitlerimizin kanları ile yokluk ve yoksulluk içerisinde kazanıldı. Sizin ve sizin desteklediğiniz terör yandaşlarına terk edilmeyecektir. Bu davranışlarımızdan asla taviz vermeyeceğiz, bununda bilinmesini istiyoruz. Biz şehit ve gazi aileleri olarak sizlere bazı önerilerimiz var. Siz İstanbul belediye başkanısınız, İstanbul'un derdini kendinize dert edinin. Memleketi Trabzon'a gidip bir kere Eren Bülbül'ün kabrini bile ziyaret etmeyen İmamoğlu onun katillerini ziyaret edip gövde gösterisi yaptı bugün. PKK hiç açıktan bu kadar desteklenmemişti. Teröre karşı gecesini gündüzüne katan İçişler Bakanımız Süleyman Soylu'ya her zaman şehit ve gazi ailerinin desteği tamdır" diye konuştu..

Haberin etiketleri:

HDP, EKREM, İMAMOĞLU


Haber okunma sayısı: 944

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

ORHAN KARATAŞ : Zalimler yerle yeksan edilmeli

ABD’sinden Rusya’sına, AB ülkelerinden Arap dünyasına kadar, bu işte samimi olan, Suriye’nin toprak

Dünyaya verilecek tek cevap; Türk atağıdır!

Türkistan’ın beş ülkeye bölünerek ayrılması; Kazak, Kırgız, Özbek, Azeri..

AHMET ŞAFAK : Milletlerin ruhu

Kamu ruhu, “tarihe sahip olma hakkını” elde eden kültürel varlığın, ete kemiğe bürünmesidir.

LEYLA DÜZEL : YAVRU VATAN KIBRIS

Garantör Türkiye elini çektiği an 1950'lere dönmek mümkün...

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL