02 Nisan 2020 Perşembe

DENİZ DEPBOYLU : 1. MHP KAÇEP, Toplum, Kadın ve Şiddet Sempozyumu

deniz-depboylu--1-mhp-kacep-toplum-kadin-ve-siddet-sempozyumu

Milliyetçi Hareket Partisi şiddetin önlenmesinde sorumlu, bilinçli ve kararlı tutumunu bir kez daha ortaya koymuştur.
23 Ekim 2019 Çarşamba 18:50

 Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ Beyefendi'nin himayelerinde gerçekleştirdiğimiz “Toplum, Kadın ve Şiddet” temalı ''1. MHP KAÇEP Sempozyumu''muzu başarıyla sonlandırmanın onurunu yaşıyoruz.

Bilgi şölenimiz toplum, kadın ve şiddet temaları ile sınırlı tutulmuş ve çok farklı disiplinlerden bilim insanları, araştırmacı, milletvekili, medya ve STK temsilcilerinin katılımıyla 2 panel ve 2 konferans gerçekleştirilmiş, 17 oturumda 66 bildiri sunulmuştur.

Konuların derinlemesine işlendiği bilimsel çalışmaları sunan alanında uzman kıymetli bildiri sahibi katılımcılarımız değerli bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaşmışlardır.

Bugüne kadar, kadın teşkilatları oluşturmak gibi birçok ilki  gerçekleştiren Milliyetçi Hareket Partisi’nin, toplumumuzun kanayan yaralarından biri olan kadına şiddet konusunu, bilim dünyasıyla irtibat kurarak bir bilgi şöleni tarzında masaya yatırması, bir ilk uygulamadır. Daha önce iki defa Akademisyenler Kurultayı yapan partimizin bu başarılı çalışmalarına, bir bilgi şölenine de ev sahipliği yaparak Türkiye gündemine örnek olması, takdire şayan bir durumdur.

Üç gün boyunca sunulan bildirilerde, kadının Türk tarihindeki yeri ve konumu, kadına yönelen şiddetin nedenleri analiz edilerek bir sorun tespiti yapıldı. Tespit edilen sorunların sosyoloji, psikoloji, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk, ekonomi, işletme, iletişim, medya, tarih, yerel yönetimler, edebiyat, felsefe, ilahiyat gibi alanlar açısından toplumdaki yansımaları örneklerle ortaya konuldu ve çözüm önerileri sunuldu.Siyasi bir parti tarafından ilk defa ''Toplum, Kadın ve Şiddet'' temalarının disiplinler arası olarak ele alındığı ve sonuçlarının siyaset aracılığı ile uygulamaya dönük zeminlerde dillendirilmesinin amaçlandığı bir bilimsel toplantı olarak amacına ulaşmıştır.

Öte yandan bu bilgi şöleni ile Milliyetçi Hareket Partisi şiddetin önlenmesinde sorumlu, bilinçli ve kararlı tutumunu bir kez daha ortaya koymuştur.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere bilgi şölenimizde sunulan bildirilerden çıkarılan sonuçlar öncelikli olarak bir rapor haline getirilerek mecliste görev alan milletvekillerimiz ve sahada uygulamacı olan yerel yönetim birimlerimiz ve de teşkilatlarımıza sunulacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi, elli yıllık şanlı ve şerefli geçmişi ile Türk Milletinin güvenini hakkıyla kazanmış olup, Türk siyasetinin güvenilir, istikrarlı, ilkeli ve güçlü bir siyasi kurumu olarak varlığını sürdürmektedir.

Aziz Milletimizin ve Kutlu Devletimizin bekası ile ilgili hassasiyeti gereği; yaşanan ve yaşanması muhtemel olan sorunların çözümü, ihtiyaç duyulan tavrın ortaya konması ve bilimsel çözüm önerilerinin geliştirilmesi için gereken sorumluluğu daima üstlenmiştir ve üstlenmeye devam edecektir.

Ülkücülüğün esasları vardır; Lider, Doktrin ve Teşkilat. Türk dünyasının Lideri Saygı Değer Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ Beyefendi'nin himayelerinde gerçekleştirdiğimiz bu bilgi şöleninde; gururla ve üstüne basarak ifade ediyoruz ki liderimizin ortaya koyduğu vizyonu, kararlılığı, ilkeleri, disiplinli çalışma tarzı yol haritamızdır.

Gerçekleştirdiğimiz bilimsel programda doktrinimizin temeli olan 9 ışığın ''İlimcilik'' ilkesine bağlı olarak; Cennet mekan Başbuğumuz Merhum Alparslan Türkeş Bey'in bilimsel temelli siyaset ve yönetim hedefini gerçekleştirmek üzere emanet ve nasihatlarının  hassasiyetini taşıdığımızı bir kez daha ortaya koyduk.

Teşkilatçılık esası ile yol aldık, güçlendik ve bu gücü gerçekleştirdiğimiz sempozyumumuzla taçlandırdık.

Divan üyelerimiz, MYK ve MDK üyelerimiz, Milletvekillerimiz; il ilçe, kadın kolları, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı teşkilatlarımız, belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimiz, teşkilat çalışanlarımız, birbirinden değerli ülküdaşlarımız bilgi şölenimizin en önemli paydaşları olmuştur. Bu bir ekip çalışmasıdır, tüm teşkilatlarımızın başarısıdır.

 

 

Bu çalışmanın sonucunda bize düşen görev, elde ettiğimiz bilimsel verilere dayalı olarak etkili, geçerli ve sürdürülebilir politikalar üreterek Aziz milletimizin sorunlarına dair çözümleri hayata geçirmektir.

Bu değerli sürecin gerçekleşmesinde emeği olan bilgi şölenimizin paydaşlarına, sunulan bilgilerden yararlanmak üzere sempozyumumuzu şereflendiren misafirlerimize ve organizasyonun gerçekleşmesinde büyük katkıları olan düzenleme kurulumuz, bilim ve hakem kurulumuz, bildiri sunan katılımcılarımız, sempozyum sekretaryamız, TASAV ve Türk Kadın Hareketi Derneğimize şükranlarımızı sunarız.

Gerçekleştirdiğimiz sempozyumun teknik ve salon düzeni açısından sorunsuz işleyişini sağlayan Yıldızlar Organizasyona, genel merkez idari-mali işler ve medya yapım birimlerine, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından görevlendirilmiş olan genç ülküdaşlarımıza ayrıca teşekkür ederiz.

Son olarak; Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi'nin ''100. Yılda Balalar Bilgi Şöleni'' adını vererek şereflendirdiği; 17- 18- 19 Nisan 2020 tarihinde, yine kendilerinin himayelerinde gerçekleşecek olan 2. MHP KAÇEP Sempozyumumuza  sizleri davet etmek suretiyle programımızı sonlandırıyoruz.

 

Saygılarımızla

 

 

Sempozyum Düzenleme Kurulu adına;

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı


Deniz DEPBOYLU

 

 

MANAS HABER

 

 

Haberin etiketleri:

DENİZ, DEPBOYLU


Haber okunma sayısı: 190

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

ÖZGÜR KAYA : İstirahat ödeneği nasıl alınır ?

Rapor Parası Hangi Durumlarda Ödenir?

ALİ GÜLER : Dünya askerlik tarihine imzası

Osman Nizami Paşa yanılmamıştır. Çünkü Mustafa Kemal, gençlik çağlarından beri geleceğin Atatürk’ünden

ALPARSLAN TEKBAŞ : Herkes durur, çiftçi durmaz

Çiftçilikte durmak yok, emeklilik yok; toprakla başlayıp toprakla biten bir hayat var.

KONUR ALP KOÇAK : Salgının akıbetini belirlemek bizim elimizde

Avrupa ülkeleri ve ABD’nin Çin’e nazaran çok daha fazla etkilendiği daha net şekilde görülüyor.

OĞUZ YILMAZ : Üstün değerlerin salgındaki hali

Bazı ülkeler ise, “yaşlılar ölsün, kalan sağlar bizimdir” diyorlar. İnanılacak gibi değil.

ERTUĞRUL SUBAŞI :BİZE TEŞKİLAT DERLER ...

Bugününü, yarını için feda eden ruhtur Ülkücülük...

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL