Binali Yıldırım'dan Ekrem İmamoğlu'na: Dikkat etsin, düşmesin

binali-yildirimdan-ekrem-imamogluna-dikkat-etsin-dusmesin

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İstanbul’daki seçim çalışmalarını Anadolu’ya taşıdı.
06 Haziran 2019 Perşembe 00:53

 Bu kapsamda Yıldırım, Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde ilk olarak Sivas’ı ziyaret etti. Eşi Semiha Yıldırım ile birlikte kente gelen Binali Yıldırım, Sivas Belediyesi önünde karşılandı. Yıldırım, belediye başkanlığı makamına geçerek Başkan Hilmi Bilgin ile görüştü. Binali Yıldırım’a ziyareti sırasında ‘Pamuk’ adı verilen yavru Kangal köpeği hediye edildi. Çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplandıran Binali Yıldırım, bayramın güzel geçtiğini belirterek, “Bayram, bayram tadında geçiyor. Çok güzel geçiyor. Gördüğünüz gibi hemşehrilerimizle bir araya geliyoruz, onlarla bayramlaşıyoruz. Bayramın ilk günü bizim adetimizdir, büyükler evde oturur, küçükler onları ziyarete gelir, bayramlaşma yapılır. Hatta arife günü de mezarlık ziyaretleri yapılıyor. Biz de aynısını yaptık. Eskiden biz giderdik, şimdi bizim gençler yetişti. Onlar bize geliyor. Dün bayramlaşmaları yaptık. Ailenin bütün fertleri ile bayramlaştık. İstanbullularla bayramlaştık. Şimdi de memleketime geldim. Yiğidoların memleketi Sivas’a geldim.” dedi. ‘HER ŞEYİ KONUŞURUZ’ CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile canlı yayın programıyla ilgili gelişmeleri de değerlendiren Yıldırım, “Mahir Ünal Bey CHP ile görüştü, Genel Başkan Yardımcısı ile. Onlar da Sayın Genel Başkana, Kemal Bey’e aktarmışlar. Kemal Bey de izin vermiş” dedi. Her şeyi konuşup konuşmayacakları sorusu üzerine de “Biz baştan söyledik. Biz her şeye hazırız. Öncelikli İstanbul, gayet tabi her şeyi konuşuruz. Önemli olan İstanbul ne duymak istiyor. İstanbul önceliğimiz, ama gereken her şeyi konuşuruz. Problem yok” ifadelerini kullandı.

‘DİKKAT ETSİN, DÜŞMESİN’

CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nun memleketi Trabzon’da kiraz ağacına çıkıp, kiraz toplamasıyla ilgili soru üzerine Yıldırım, “Kiraz ağaçları gevrek olur, dikkat etsin düşmesin. O bize lazım 23 Haziran’da” diye konuştu. Yıldırım daha sonra, belediye binası önünden yürüyerek bayramlaşma programının yapılacağı Buruciye Medresesi’ne geçti. Vatandaşlar Yıldırım ile fotoğraf çektirdi.

Haberin etiketleri:

BİNALİ, YILDIRIM


Haber okunma sayısı: 80

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

ERTUĞRUL SUBAŞI : HAK KAMUDA ÇALIŞAN TÜM SÖZLEŞMELİLERE VERİLMELİDİR

Ay başı geldiğinde ödemeleri yetişmeyenler, asgari ücretlilerin hallerini en içten şekilde idrak etmektedir

ORHAN KARATAŞ : Gerçeklerin ortaya çıkmasına izin verilecek mi?

Tartışma programı için seçilen isim net şekilde Ekrem İmamoğlu taraftarıdır. Tercihini çok önceden ilan

YILDIRAY ÇİÇEK : İftiralarının canı cehenneme Can Ataklı!

Sözcü yazarı Can Ataklı yalan ve iftira yüklü yazısında...

ALİ GÜLER : Halkın, Kur’an-ı Kerim’i anlamasını istiyordu

SORULARLA ATATÜRK’ÜN MANEVİ DÜNYASI VE İSLAM’A HİZMETLERİ...

ELNUR PAŞA : Mübariz

Ruhumuzu sen kurtardın, topraklarımızı da Milli Ordumuz kurtaracak.

ÖZGÜR KAYA : Sağlık hizmetlerinden yararlanma (Yurt içi)

Genel sağlık sigortası kapsamında sağlık hizmetlerinden yararlanabilme durumunuzu www.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL