22 Şubat 2020 Cumartesi

Belçika’nın Bozkurt ve MHP Düşmanlığı

belcikanin-bozkurt-ve-mhp-dusmanligi

Belçika’da Saint-Josse-ten-Noode ilçesi Belediye Başkanı Emir Kır, MHP’li Belediye Başkanları ile görüştüğü için partisinden ihraç edildi.
21 Ocak 2020 Salı 22:19

 Belçika’nın başkenti Brüksel’in Saint-Josse-ten-Noode ilçesi Belediye Başkanı Emir Kır, Türkiye Belediyeler Birliği organizesiyle kendisini ziyaret eden Heyetin içinde MHP’li Belediye Başkanları olduğu için ölüm tehdidi almış ve partisinin disiplin kuruluna sevkedilmişti. Sosyalist parti kararını vererek, Bozkurtlar Hareketi ile bağlantılı kişilerle görüşmek suçundan(!), Emin Kır’ı partiden ihraç etti.

OLAY NASIL GELİŞTİ?

İki dönemdir Belediye Başkanı seçilen, Saint-Josse-ten-Noode ilçesi Belediye Başkanı Emir Kır, Aralık ayının başında Türkiye’den Brüksel’deki Avrupa kurumlarını ziyarete gelen farklı siyasi partilerden altı Belediye Başkanını makamında ağırlamıştı. Heyetin içinde MHP’li olan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ve Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık’ın olmasından dolayı Belçika medyası aşırı sağcıları ağırladı diye manşet atarak haber konusu yapmıştı. Mensubu olduğu Sosyalist Parti’nin disiplin kuruluna sevk edilen Kır hakkında sosyal medyadan da ölüm tehdidi içerikli paylaşımlarda bulunulmuştu.

BOZKURTLAR HAREKETİ BAĞLANTILI KİŞİLERLE GÖRÜŞTÜ DİYE İHRAÇ EDİLDİ

Konuyu disiplin kuruluna götüren Jeremie Tojerow, Kır’ın geçen yıl Türkiye’de ailesinin köyünde başka bir MHP’li belediye başkanıyla bir araya geldiğini söyledi. Sosyalist Parti, disiplin kurulu kararını vererek, Emin Kır’ı partiden ihraç etti. 

Sosyalist Parti, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ”Emin Kır’ın görüştüğü iki Belediye Başkanı, aşırı sağcı Bozkurtlar hareketi ile bağlantılı olduğundan dolayı, parti değerlerine aykırı davrandığı gerekçesiyle, partiden ihraç edilmiştir.” denildi.

EMİN KIR’IN İHRACI FEDERAL HÜKÜMET ÇALIŞMALARINI OLUMSUZ ETKİLEYEBİLİR

 

Belçika’da Brüksel hükümetinin eski bakanlarından ve en tanınmış Türkiye kökenli siyasetçi olan Saint-Josse-ten-Noode Belediye Başkanı Emir Kır’ın ihracının, federal hükümet konusunda aylardır süren koalisyon arayışlarını olumsuz etkileyeceği belirtiliyor.

Haberin etiketleri:

EMİR, KIR


Haber okunma sayısı: 196

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

ERTUĞRUL SUBAŞI : RUHİ KILIÇKIRAN’DAN FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU’NA ÜLKÜCÜ HAREKET

Bayrak yere düşer iken, seyretmeyen Fırat; Yılmaz bir neferdi...

ORHAN KARATAŞ : Türkiye'nin şakası yok

Güney sınırlarımız boyunca kurulmak istenen vahim tuzağın bozulması için Türk milleti tek yürek, tek ses,

YILDIRAY ÇİÇEK : Meral Akşener'in partisi İP'tal

“HDP, Kürtlerin siyasal temsilcisi” diyen, CHP-HDP ortaklığına yancı olan, terörist Demirtaş’ın oy

MİNE GÜLER : Her şeyin başı “İnsanlık”…

insanlık bir yandan dünyayı, diğer yandan kendini yok ediyor.

AHMET ŞAFAK : Okumadan yazmak, bilmeden konuşmak

İnternet ilkokulu mezunlarının her şey olabildiği bir dünyada gerçek bilgiye nasıl ulaşacağız?

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL