19 Ocak 2020 Pazar

Akçay: Edirne F Tipi Cezaevini Yol Yapanlar...

akcay-edirne-f-tipi-cezaevini-yol-yapanlar

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "Meydanlarda, cezaevlerinde, meclis kürsüsünde PKK'lılar ve FETÖ'cüler için af isteyenlerin Genel Başkanımıza saldırmaları kimlere hizmet ettiklerini göstermektedir. PKK ve FETÖ için seferber olanlar, Edirne F Tipi Cezaevini yol yapanlar, kader mahkûmlarına sırtlarını dönmüşlerdir" dedi.
19 Mayıs 2018 Cumartesi 00:00

 MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "CHP sözcüleri öncelikle, kader mahkumlarına af çağrısını eleştirirken, PKK sözcüsü, iç savaş kışkırtıcısı, İmralı ve Kandil kuryesi bir tutuklu için yaptıkları salıverilme çağrılarının hesabını vermeleridir" dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin af önerisini eleştirenlere cevap veren Akçay yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü gündeme getirdiği af düzenlemesi kamuoyunda ve özellikle kader kurbanlarında ve ailelerinde büyük heyecana vesile olmuştur. Teröristler, çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri hariç olmak üzere demir parmaklıkların gerisine düşen kader mahkumlarına af çağrısı önemli bir toplumsal yaraya işarettir.

 

Genel Başkanımızın açıklamasını takiben FETÖ sevdalıları, Kandil sözcüleri, terör seviciler hareketlenmiş, adeta çıldırmışlardır. Genel Başkanımızın af çağrısında yer bulamayan bu bedhahlar ve onların siyasi sözcüleri ahlaksız bir şekilde saldırıya geçmiştir. 

Genel Başkanımızın çağrısıyla hop oturup hop kalkanlar sosyal bir yaranın çözülmesine, bir beklentinin karşılanmasına köstek olmak için gayret göstermişlerdir. Bataklıktan beslenenler, bu hamleden rahatsız olmuşlardır.

 

CHP Manisa milletvekili Özgür Özel de bu güruhun sözcülüğüne soyunmuştur. Özgür Özel'in, HDP sözcülerinin, İP Genel Başkanının açıklamaları birbirini tamamlamaktadır. Örtülü ittifakın bu üç aktörü bir taraftan Genel Başkanımızın af çağrısını eleştirirken, diğer taraftan PKK'lıların salıverilmesi çağrısını yapmıştır?

 

Bunların siyasi kıblesi Pensilvanya'dır, Kandil'dir. Siyasetleri FETÖ dehlizlerinden, Kandil mağaralarından istikamet almaktadır.

 

Bunların rahatsızlığı da Genel Başkanımızın af çağrısında PKK'lıların ve FETÖ'cülerin kapsam dışı bırakılmasıdır. Yoldaşlarından ayrı düşmenin hasretiyle yanıp tutuşan CHP, HDP ve İP karın ağrısıyla Sayın Genel Başkanımıza söz söylemektedir.

 

Meydanlarda, cezaevlerinde, meclis kürsüsünde PKK'lılar ve FETÖ'cüler için af isteyenlerin Genel Başkanımıza saldırmaları kimlere hizmet ettiklerini göstermektedir. PKK ve FETÖ için seferber olanlar, Edirne F Tipi Cezaevini yol yapanlar, kader mahkûmlarına sırtlarını dönmüşlerdir.

 

Af önerisi FETÖ'yü, PKK'yı kapsasaydı saz çalıp oynayıp, sazan balığı gibi atlayacaklardı.

 

 

Sayın Genel Başkanımızın çağrısının ne denli önemli bir toplumsal ihtiyaç olduğunu, toplumun pek çok kesiminde büyük bir heyecan uyandırdığını gören CHP ve HDP kuyruklarına basılmış gibi zıpladılar. MHP düşmanlığından başka bir siyaset alanları kalmayanlar eşgüdüm halinde saldırıya geçmiştir.

 

CHP sözcüleri öncelikle, kader mahkumlarına af çağrısını eleştirirken, PKK sözcüsü, iç savaş kışkırtıcısı, İmralı ve Kandil kuryesi bir tutuklu için yaptıkları salıverilme çağrılarının hesabını vermeleridir."

Haberin etiketleri:

ERKAN, AKÇAY


Haber okunma sayısı: 498

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

ALPARSLAN TEKBAŞ : Bu tohumu siz ekebilir misiniz?

Siz bu tohumu ekebilir misiniz? İnsan olmak…

OĞUZ YILMAZ : Bir intihar ve sosyal medyada linç

Sibel Özli isimli bir üniversite öğrencisinin hayatına son vermesi...

ELNUR PAŞA : Kim bu Süleymani?

Zaman zaman peşmerge ile samimi pozlar verip basına sızdıran Süleymani, Azerbaycan için de olumsuz

ÖZGÜR KAYA : Bağ-Kur ve genel sağlık sigortası prim borcu olanları bekleyen sorun!

Bağ-Kur ve Genel sağlık sigortası prim borcu olanlar , 01 Ocak 2020 Tarihinden itibaren sağlık hizmetlerinde

AHMET ŞAFAK : Seyirci kalan, maruz kalır

Türkiye, güçlü ve istikrarlı bir milli devlet; ancak tarihin izini sürmek zorunda.

ERTUĞRUL SUBAŞI : MAKYAVELİST BATAKLIĞIN SAKİNLERİ

Siz Türk Milletinin ve Devletinin karşısında her yolun meşru olduğunu savunan Makyavelist tarla sıçanları,

ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL