02 Temmuz 2020 Perşembe

Sinan Ateş: Susmayacak bu dava, sonsuza kadar yaşayacak

sinan-ates-susmayacak-bu-dava-sonsuza-kadar-yasayacak

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş biz dizi program için Kilis, Şanlıurfa ve Gaziantep illerine ziyaret gerçekleştirdi.
02 Şubat 2020 Pazar 16:26

 Program kapsamında Kilis Ülkü Ocaklarında görev değişimi oldu. Kilis Ülkü Ocakları İl Ocak Başkanlığına Mehmet Karaoğlan atandı. Görev değişimi sonrası Kilis Ülkü Ocaklarında gençlerle bir süre sohbet eden Sinan Ateş daha sonra MHP Kilis İl Başkanlığını ziyaret etti. Kilis’ten Şanlıurfa’ya geçen Ateş Şanlıurfa Ülkü Ocaklarında gençlerle sohbet ettikten sonra Balıklı Göl’ü ziyaret etti. Sinan Ateş, Gaziantep programı dahilinde Gaziantep Ülkü Ocaklarını ve Gaziantep MHP İl Başkanlığını ziyaret ederek gençler ve partililerle buluştu ve dünyaca meşhur “Zeugma Mozaik Müzesi”ni gezdi. Genel Başkan Sinan Ateş, 31 Ocak 1983 tarihinde Sıkı Yönetim Mahkemelerince idam edilerek şehadete eren Ülkücü Şehit Ahmet Kerse’nin şehadetinin yıl dönümünde kabri başında düzenlenen anma programına katıldı. Anma programında kısa bir konuşma yapan Sinan Ateş şu ifadeleri kullandı:” Ahmet Kerse abimiz vatan, millet, din ve devlet yolunda şehadet şerbeti içmiştir. Ahmet kerse abimiz söylenmesi gerekeni mektubunda söylemiştir:” Susmayacak Hakkın dili” Allah’ın izniyle susmayacak bu dava; sonsuza kadar yaşayacak. Dün Avrupa Parlamentosunda bayrağımızı yırtan şeref yoksunu ve onun gibiler bayrağımıza el uzatamasınlar diye Ahmet Kerse abimiz şehadet şerbeti içti. Onun yetiştiği ocak sonsuza kadar yaşayacak.

Anma programın akabinde Gaziantep Oğuzeli Belediyesini ziyaret eden Ateş, Gaziantep Ülkü Ocakları tarafından hizmete sunulan Dündar Taşer Kültür Merkezini ziyaret etti. Kültür merkezinde ebru çalışması yaptı. Ebru çalışmasından MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin isminin ve soy ismimin baş harflerden ile oluşan bir desen çalışması yaptı. 

Kültür merkezinde gençlere konferans veren Genel Başkan Sinan Ateş,” Türk milletinin geleceğe dair sönmez umudunun taşıyıcıları, Ülkü Ocaklılardır. Dünden bugüne gürleşen, gürleştikçe devleşen bu hareket nesiller boyu yanan bir meşalenin taşıyıcısıdır. Türk milleti, sadece üzerinde yaşadığımız coğrafyaya sıkıştırılamaz. İki kutup ve dört yön, Turan coğrafyası bir bütündür. Nerede bir Türk varsa orası vatan toprağıdır. Türk sesinin duyulduğu her yer bizimdir. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin ifadesiyle “Türk’üz, Türkçüyüz, Turan’ın sevda ve hedefindeyiz."Ne Avrupa Birliği ne Şangay İş birliği, biz diyoruz ki sonuna kadar Türk Birliği.” dedi.
Konuşmasının devamında Türk milletinin yaratılış gayesinin dünyaya nizam vermek olduğunu ifade eden Ateş şunları kaydetti:” Günümüzün dünyaya yön veren küresel güçleri; kendi ülkesine huzur ve refah götürürken dünyanın geri kalanını yaşanmaz kılmaktadır. Dünyanın mutlu azınlığının keyfi için, dünyanın geri kalanının keyfi kaçmaktadır. Oysa “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!” felsefesiyle hareket eden ecdadımız dünyaya hükmettiği günlerde yalnızca kendi milleti için değil topyekûn insanlık için mücadele etmiştir. Türkler cihana ne zaman hâkim olmuşsa insanlık huzur bulmuştur. Aksine Türkler cihan hâkimiyetini ne zaman kaybetmişse dünya kaosa sürüklenmiş, mazlumun kanı oluk oluk akmıştır. Orta Doğu ve Afrika’daki kargaşanın geçmişi Türklüğün buradan el çektiği yıllara kadar gitmektedir. Öncesi huzurdur, kardeşliktir.” 

Haberin etiketleri:

SİNAN, ATEŞ


Haber okunma sayısı: 223

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

LEYLA DÜZEL : TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİN ÇIĞLIĞI

İnönü ve Öztrak Hanedanı cumhuriyetimizin ilk yıllarından bugüne kadar küreselcilerin arzularını yerine

YILDIRAY ÇİÇEK : Gönüle düşen hüzün, şehide vefa ve savrulan Mümtazer Türköne!

Kardeşi Ülkücü şehit olan Mümtazer Türköne de, 1980 öncesi merhum Abdullah Çatlı ile Ülkü Ocakları

ORHAN KARATAŞ : Yassıada gerçekleri ve Başbuğ'un mektubu

Tarihi kayıtlar, rahmetli Başbuğ Türkeş’e, 60 darbesine dayalı olarak yapılan saldırıların ne kadar

ÖZGÜR KAYA : Kıdem tazminatı ve tamamlayıcı emeklilik sistemi

Evet Ülkemizde çalışanların Kıdem Tazminatı sorunu var .

ALİ GÜLER : Avrupa’nın, Ayasofya’yı kilise yapma çabası

Avrupalı emperyalist ülkeler ile Yunanlılar ve Rumlar, devamlı olarak Ayasofya’yı dini ve siyasi bir faktör

KONUR ALP KOÇAK : Macron’un akıl tutulması

Hafter ve avanesinin sivillere yönelik katliamlarını ve toplu mezarlarını görmezden gelen ve BM...

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL