13 Temmuz 2020 Pazartesi

SİLİVRİ BELEDİYESİ YOĞUN YAĞIŞTA SEFERBER OLDU

silivri-belediyesi-yogun-yagista-seferber-oldu

Silivri’de bugün meydana gelen yoğun yağış nedeni ile vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için Silivri Belediyesine bağlı birimler tüm ekipleri ile sahadaydı.
24 Haziran 2020 Çarşamba 22:25

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yoğun yağış uyarısını dikkate alarak vatandaşları bilgilendiren Silivri Belediyesi, sağanak yağış esnasında tüm birimleri ile harekete geçerek kapsamlı önlemler aldı. Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın talimatları ile Temizlik İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, Bilgi İşlem Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı tüm ekipler ilçe genelinde sel ve su baskınlarının önüne geçmek ve vatandaşların taleplerine çözüm bulmak için sahadaydı.

BAŞKAN YILMAZ: “YAĞMUR ÖNCESİ YOĞUN TEDBİRLER ALDIK”

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın da bizzat katıldığı saha çalışmaları kapsamında, Silivri’de su baskınına sebep olabilecek riskli bölgeler öncelikli olmak üzere tarım alanları ve birçok noktada mazgal temizliği ve kanal açma çalışmaları yapıldı. Hafif hasarla atlatılan yoğun yağışla ilgili açıklama yapan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Bugün Silivri’mizde AKOM verilerine göre metrekare başına 108 kg yağış düştü. Çok şükür ki maddi hasarın dışında başka bir olumsuzluk yok. Yağmur öncesi Silivri Belediyesi olarak tüm ekiplerimizi harekete geçirerek hazırlıklarımızı yaptık. İlçe genelindeki tüm riskli bölgelere anında müdahale ederek vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için seferber olduk. Yoğun yağıştan olumsuz etkilenerek belediyemizden yardım talep eden vatandaşlarımıza ivedi bir şekilde ekiplerimizi yönlendirdik. Afetten en çok etkileneceğini düşündüğümüz çiftçilerimiz için de muhtarlarımızla koordineli bir şekilde hareket ederek ekiplerimizle önlem ve müdahale çalışmaları yaptık. Bazı bölgelerimizde tarım alanlarımız etkilendi.
Gümüşyaka mahallemizde karayolu yağmur suyu hatları giderlerinde yaşanan sorun nedeniyle birkaç sitemizde su baskınları yaşandı. Ekiplerimiz ve ilgili kurumlar çalışmalarını sürdürüyor.
Kaymakamımız Sayın Ali Partal başta olmak üzere ilgili kurum yöneticileri ile sürekli irtibat halindeyiz. Yoğun yağıştan olumsuz etkilenen tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun temennilerimi iletiyorum.”

                 

Haberin etiketleri:

SİLİVRİ, BELEDİYE, BAŞKANI, VOLKAN, YILMAZ


Haber okunma sayısı: 69

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

LEYLA DÜZEL : SİRTAKİ VE AYASOFYA

Caminin resmi tapusunu alarak Fatih Sultan Mehmet Vakfı'nın malı yapmış...

LEYLA DÜZEL : MÜSLÜMANLIK METASTAZ VAZİYETTE

Aylar geçti ne değişti? Siz projeler sundunuz da bizim mi haberimiz yok?

ORHAN KARATAŞ : Sosyal Medya bataklığı kurutulmalı

Aileyi tebrik etmek, hayata merhaba diyen yavruya uzun, sağlıklı bir ömür dilemek, Türk örf ve töresinin

YILDIRAY ÇİÇEK : Terör örgütlerinin tokmakladığı davul, CHP!

“AKP, MHP ile seçim ittifakına girerse Doğu ve Güneydoğu Bölgesi’nde çok kaybedecek” dediler. Hem AKP, hem

LEYLA DÜZEL : ŞEYTANIN SÖZCÜSÜ SOSYAL MEDYA

Teknolojiden anlayan herhangi biri, binlerce sahte hesap açıp yalan haber yayabiliyor. Ki bu yönteme en çok

ALİ GÜLER : Tek çare, bu milletin iradesini kullanmasıdır

Bayezit Camii’nde vaaz veren önceki Müftü Abdurrahman Kamil Efendi, tek kurtuluş çaresinin milletin hâkimiyeti

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL