10 Nisan 2020 Cuma

MİLLİYETÇİ ALEVİ BEKTAŞİ KÜLTÜR DERNEKLERİ ...

milliyetci-alevi-bektasi-kultur-dernekleri-

Milliyetçi Alevi Bektaşi Kültür Dernekleri’nin en büyük kuruluş amacı da Türk Devleti’ni tanımayan, Şehit Kanları ile Bezenmiş Al Bayrağımızı Gönderden İndirmek İsteyen, Vatanın ve Milletin Bölünmez Bütünlüğüne göz dikmiş gafilleri Alevi Hareketlerinin içinden Def Etmektir. Mücadelemiz zor ve çetindir.
19 Ocak 2020 Pazar 22:37

 Cumhuriyet tarihinden bu yana belki de hiç kimsenin cesaret edemediği bir proje başlattılar.

Ülkemiz de ‘Alevilik’ denince akla direk sol hareketler gelir.
Belki de Sol’un Alevi soydaşlarımızı istismar etmesi ve Alevilerin de Solcu olan kesiminin daha çok bilinmesi, Türk Milliyetçiliği fikriyatı ile Alevileri birbirine uzak göstermiştir.

Ancak bu olgu tamamen yıkılacak gibi görünüyor.
 Türkiye’de ilk kez kurulacak olan ve Türk Milliyetçiliği ile Aleviliği yanyana aynı hedefe yürütecek olan bir dernek kuruyorlar:
”MİLLİYETÇİ ALEVİ BEKTAŞİ KÜLTÜR DERNEKLERİ”

Konu ile Alakalı Açıklama Yapan Akten Şunları Kaydetti:

” Osmanlı döneminden bu yana maalesef ki milletimiz büyük bir ayrışmaya girmiştir. Özellikle Şah İsmail ve Yavuz Selim arasında ki savaşla zirveye taşınan Alevi Sünni ayrışması, ne hazindir ki 21. yüzyılda da halen devam etmektedir.
2020 yılına geldiğimizde Alevi hareketleri maalesef ki ‘Sol Freksiyonlar’ ile anılmakta özellikle de belli bir kesim sanki Alevilerin tamamı solcu veya Komünistmiş gibi bir algı oluşturmaktadır.Buna keza, Alevilik ile alakası olmayan zümreler kendine Alevi maskesi takarak Aleviliğin içini boşaltmakta ve Alevileri topluma yanlış tanıtmak istemektedirler.
Alevilik ve Türklük üzerinde yüzyıllardır oynanan oyun devam etmekte ve şiddetini de giderek arttırmaktadır.

Örneğin 27 Mayıs 1915’de Başlatılan ‘Ermeni Techir’i ile Osmanlı topraklarını terk etmek istemeyen Ermeniler özellikle Türkiye’mizin doğu bölgesinde kendini ”Alevi” veya ”Kürt” olarak lanse etmiş ve Osmanlıdan gitmemek için kendilerinin ‘Alevi’ olduğu yalanına başvurarak bu topraklarda kalmışlar ve bu maske altında ‘Gizli Ermenicilik” yapmışlardır.
Kendine Kürt Alevisiyim diyenlerin aslında köklerinin Alevi olmaya müsait olmadığını, Alevilik ateşini Türklük aşkıyla Yakan Hoca Ahmet YESEVİ’nin öncülüğünde Türkmenlerin başlattığı ve Alevi-Bektaşi Kültürünün Yolbaşçılarının Türkmenler olduğu düşüncesinden hareketle, Bir İnsan Kürt Alevisiyim diyorsa ya Gizli Ermenidir yada zamanla Öz benliği unutturulmuş, kendini Kürt veyahut başka bir millet zanneden Türkmen olduğunu biliriz.

 

Aleviliğin özünün kaybettirilmesi ve içinin boşaltılmak istenmesinde ki büyük sorunlardan birisi de, Bırakın Alevi-Bektaşi olmayı Müslümanım diyen hiç kimsenin yapmayacağı cahilce söylemlerdir.
Haşa ”Peygamberlik Ali’ye Geldi de, Cebrail Yanlışlıkla Muhammed’e Verdi” diyecek kadar İslam’dan ve dinden bir haber cahillerin bunu bilgisizlikten değil ise hainlikten, İslama ve Aleviliğe zarar vermek istedikleri için söylemleştirdiklerini de biliyoruz.
Bu gibi fitneleri Aleviliğin içinden uzaklaştırmak için mücadele edeceğiz.

Cem Evleri, Aleviliğin Bel Kemiğidir.
Cem Evleri hem İbadethane hemde Yüksek Vasıflı Türk-İslam Şuurunun Feyz Hanesi ve Tarikat Kapısıdır. Cem Evleri, Vatanın Bölünmez bütünlüğünün yegane simgesidir.
Ancak bugün baktığımızda Ülkemizde maalesef bazı Cem Evleri’nin siyasallaştığını ve Dhkp-c, Tikko gibi örgütlerin ve hatta Terör Örgütünün Siyasi Uzantısı HDP’lilerinde içine sızdığını görüyoruz.
Milliyetçi Alevi Bektaşi Kültür Dernekleri’nin en büyük kuruluş amacı da Türk Devleti’ni tanımayan, Şehit Kanları ile Bezenmiş Al Bayrağımızı Gönderden İndirmek İsteyen, Vatanın ve Milletin Bölünmez Bütünlüğüne göz dikmiş gafilleri Alevi Hareketlerinin içinden Def Etmektir. Mücadelemiz zor ve çetindir.
Daha Derneğimiz kruluş aşamasında iken bile, irili ufaklı tehditler gelmektedir. Ancak hiçbir tehdit ve şer odağı bizleri yolumuzdan çeviremeyecektir.

Derneğimizin Genel Merkezi Bursa’da Olacak 2023 yılına kadar Türkiye’nin her ilinde faaliyete girecektir.
Şuan da kuruluş aşamamız devam etmekte yasal prosedürile alakalı çalışma yapmaktayız. Allah nasip ederse, 30 Ağustos Zafer Bayramına atıfta bulunarak, Hizmet binası açılışımızı da 30 Ağustos olarak düşünmekteyiz.

”Yavuz’da bizimdir Şah İsmail’de Bizimdir.
Osmanlı Padişahları da Bizimdir, Mustafa Kemal Atatürk’te Bizimdir.
Dökülen Kanda Bizimdir, Türklük ve İslam İçin Verilen Canda” söylemiyle çıktığımız yolda, Cenab-ı Allah Yar ve Yardımcımız Olsun.
Hakk Muhammed Ali Aşkına, Önümüze Çıkan Tüm Engelleri Aşarak, Aleviliğin Türklük olduğunu tüm dünyaya öğreteceğiz” dedi

 

Kurulma aşamasında olan Derneğin Başkanı Fırat AKTEN Kimdir?
1987 İzmir Doğumludur. Erzincan Tercan Kökeninden Gelen, Ülkenin Her Bölgesine Göç Etmiş ve En Büyük Alevi Sülalelerinden biri olan ERDEM’ler ve KALKAN’lar olarak bilinen Sülalenin Mensubudur.
İlkokul çağlarından itibaren Ailesi vesilesiyle Ülkü Ocakları ile tanışmış, Gebze, İnegöl ve Bursa Ülkü Ocakları Yöneticiliği ve 1 Kasım seçimlerinde’de Başbakan Davutoğlu’nun ”Ülkücüler sivas’ın ötesine geçemiyor” söylemine tepki olarak MHP Hakkari Milletvekili Aday Adaylığı Yapmıştır.
2013 Yılında, açılım süreci politikası döneminde Diyarbakır’da düzenlenen ve Barzani’nin de katıldığı Şiwan Perver konserinden ötürü dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a dava açan ilk ve tek kişidir.
2016 Yılında Alevi Bektaşi Dernekleri Genel Merkez Yöneticiliği görevinde bulunmuştur.

Haberin etiketleri:

MİLLİYETÇİ, ALEVİ, BEKTAŞİ


Haber okunma sayısı: 386

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

ELNUR PAŞA : Koronavirüs ırkçılığı - Türk yağması

Virüsün çıkma noktası Çin olsa da artık bu küresel bir sorun haline geldi.

AHMET ŞAFAK : Milliyetçilik hayattır

Türkiye Cumhuriyeti bir milliyetçi devlettir

ÖZGÜR KAYA : Toplu işçi çıkarma halinde uyulması gereken kurallar

Toplu işçi çıkarma hangi hallerde mümkündür?

ORHAN KARATAŞ : Koronavirüslü dünyanın bugünü ve sonrası

Virüs salgını şu anda her şeyin önündedir ve dolayısı ile gündem alınan tedbirler, uygulamalar, teşhis ve

KONUR ALP KOÇAK : Rus ekonomisi, hurma ve deve sütü

Rusya federal bütçesi, salgının yarattığı durgunluğun yanı sıra petrol fiyatı yüzünden ciddi baskı

YILDIRAY ÇİÇEK : Fosseptik TV'ye yakışan haber!

Sözcü, Cumhuriyet, Yeniçağ, Birgün, Oda Tv, Fox Tv, Halk Tv, KRT Tv, Sol Haber, Yeni Özgür Politika, Evrensel,

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL