17 Şubat 2020 Pazartesi

MHP milletvekili Saffet Sancaklı: Ali Koç bile çare bulamadı

mhp-milletvekili-saffet-sancakli-ali-koc-bile-care-bulamadi

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, kulüplerin düşürüldüğü durumu “Öyle bir hale gelmişler ki, Türkiye’nin en zengin iş adamı bile hemen çare bulamadı” diyerek açıkladı
02 Eylül 2019 Pazartesi 22:30

 MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, kulüplerin yaşadığı ekonomik sıkıntılarla ilgili, “Futbol Federasyonu yaklaşık bir ay önce yeni bir kural çıkardı ve kulüplere bildirdi, artık kulüpler gelir-gider dengesine göre belli bir limitte para harcayabilecekler. 5 yıldır nasıl UEFA, FIFA bize kriterler koyduysa şimdi bunu Futbol Federasyonu yaptı ancak bunu koymak yetmiyor, uygulamak lazım. Kulüpler maddi olarak öyle bir duruma geldi ki Türkiye’nin en zengin adamı Ali Koç geçen sene F.Bahçe’ye başkan oldu, çare bulamadı. Önce kulüplerin bu finansal problemini halletmemiz lazım” dedi.

‘PROFESYONELCE YÖNETİN’

Kulüplerin ekonomik durumunu değerlendiren Saffet Sancaklı, kulüplerin şirket gibi yönetilmesi gerektiğini savunarak, “Devlet kulüplerin borcunu ödemiyor, sadece iki yıl ödemesiz olarak bir ödeme kolaylığı yapıyor. Bu da kulüplere büyük rahatlık sağlıyor. Fakat bu durum ‘tamam artık iki sene rahatladık, eskisi gibi har vurup harman savuralım’ anlamına da gelmiyor, bunu da yapamayacaklar” şeklinde konuştu.

‘KENDİ ŞİRKETLERİ GİBİ’

Önce kulüplerin finansal problemini halletmeleri gerektiğini vurgulayan Sancaklı “Taraftar yıldız oyuncu istiyor ama artık Avrupa’dan yıldız oyuncu almak için minimum 20 milyon TL bonservis parası ödemen lazım, bunu da hiç bir kulüp ödeyemez. O yüzden kiralık ağırlıklı oyuncular alınıyor, satın alma opsiyonu gibi bir sene kiralıyorlar. Kulüp yöneticileri kulüpleri kendi şirketlerini yönetir gibi yönetmeli” iddiasında bulundu.

Haberin etiketleri:

SAFFET, SANCAKLI


Haber okunma sayısı: 219

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

ORHAN KARATAŞ : Zalimler yerle yeksan edilmeli

ABD’sinden Rusya’sına, AB ülkelerinden Arap dünyasına kadar, bu işte samimi olan, Suriye’nin toprak

Dünyaya verilecek tek cevap; Türk atağıdır!

Türkistan’ın beş ülkeye bölünerek ayrılması; Kazak, Kırgız, Özbek, Azeri..

AHMET ŞAFAK : Milletlerin ruhu

Kamu ruhu, “tarihe sahip olma hakkını” elde eden kültürel varlığın, ete kemiğe bürünmesidir.

LEYLA DÜZEL : YAVRU VATAN KIBRIS

Garantör Türkiye elini çektiği an 1950'lere dönmek mümkün...

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL