26 Ocak 2020 Pazar

Fırat Yılmaz Çakıroğlu İlkokulu'nun açılışı yapıldı

firat-yilmaz-cakiroglu-ilkokulunun-acilisi-yapildi

Ege Üniversitesinde, bölücü terör örgütü üyeleri ile ülkücü öğrencilere saldırması sonucu şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun adı, mahallesindeki ilkokulda yaşatılacak.
30 Kasım 2019 Cumartesi 16:58

 Bornova ilçesi Pınarbaşı Mahallesi'ndeki Gürpınar İlkokuluna, bir süre bu mahallede yaşayan ve 20 Şubat 2015'te terör örgütü üyelerinin saldırısıyla şehit olan Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun adı verildi.

Açılış törenine MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, MHP İzmir milletvekilleri Hasan Kalyoncu ve Tamer Osmanağaoğlu, Ak Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atiila Kaya, İzmir Ülkü Ocakları İl Ocak Başkanı Bekir Sıtkı Hastürk binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

Fırat Yılmaz Çakıroğlu İlkokulu'nun açılış töreninde bir konuşma yapan Sinan Ateş şunları kaydetti:
"Değerli katılımcılar, kıymetli misafirler, MHP'nin değerli genel başkan yardımcısı, sayın valim, sayın Milli Eğitim Müdürüm öncelikle hepinizi en derin hürmet ve muhabbetimle selamlıyorum. Hunharca bir saldırı sonucu şehadet şerbeti içen kardeşimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu adına yapılan bu okulun açılışında sizlerle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Okula şehidimizin isminin verilmesinde emeği geçen şükranlarımızı arz ediyorum. Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimiz yüce Allah'ın Kur'an-ı Kerim'de buyurduğu üzere ölmemiştir zira Kur'an-ı Kerim'de Allah, 'Allah yolunda ölenlere, ölüler demeyiniz onlar diridir fakat bunu siz bilemezsiniz' diyor.  Fırat kardeşimiz de vatan, millet, din ve devlet yolunda vatan hainleri tarafından şehit edilmiştir.  Şairin ifadesiyle: 'Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor, Bir hilal uğruna Ya Rab ne güneşler batıyor.' Fırat kardeşimiz işte o hilalin yıldızı olmuştur.
İsmi böyle güzide kurumlarda sonsuza kadar yaşayacaktır. Hepinize katılımlarınızdan için ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum."

Açılış sonrası Fırat Yılmaz Çakıroğlu İlkokulu'nda Eğitim gören çocuklara Ülkü Ocakları'nın çıkarmış olduğu yayınlardan hediye eden Genel Başkan Sinan Ateş, okulun bahçesine Fırat Yılmaz Çakıroğlu, adına fidan diktikten sonra İzmir programı dahilinde MHP İzmir İl Başkanlığını, İzmir Ülkü Ocaklarınıve Aliağa Belediyesini ziyaret etti.

Haberin etiketleri:

FIRAT, YILMAZ, ÇAKIROĞLU


Haber okunma sayısı: 133

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

LEYLA DÜZEL : MUTSUZ YALNIZLAR ORDUSU

Ülke geneli huzurevleri doluluk oranı yüzde 78.04. Toplamda 35 bin 21 yatak neredeyse dolu...

LEYLA DÜZEL : DOMUZ PİSLİĞİNDE BOĞULUN

Yılda toplam 3 milyon kilogram domuz eti üretimimiz var... Peki diğer kırmızı et üretimi 6 milyon kilogram iken

ALPARSLAN TEKBAŞ : Bu tohumu siz ekebilir misiniz?

Siz bu tohumu ekebilir misiniz? İnsan olmak…

OĞUZ YILMAZ : Bir intihar ve sosyal medyada linç

Sibel Özli isimli bir üniversite öğrencisinin hayatına son vermesi...

ELNUR PAŞA : Kim bu Süleymani?

Zaman zaman peşmerge ile samimi pozlar verip basına sızdıran Süleymani, Azerbaycan için de olumsuz

ÖZGÜR KAYA : Bağ-Kur ve genel sağlık sigortası prim borcu olanları bekleyen sorun!

Bağ-Kur ve Genel sağlık sigortası prim borcu olanlar , 01 Ocak 2020 Tarihinden itibaren sağlık hizmetlerinde

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL