02 Haziran 2020 Salı

BAŞKAN VOLKAN YILMAZ’DAN 1 KASIM MESAJI

baskan-volkan-yilmazdan-1-kasim-mesaji

1 Kasım Silivri’nin Kurtuluş Günü nedeniyle mesaj yayınlayan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Silivri’mizin eşsiz coğrafyasının farkında olarak hareket edip, gelecek nesillere müreffeh bir Silivri emanet etmeliyiz.” dedi.
31 Ekim 2019 Perşembe 16:05

 Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, 1 Kasım Silivri’nin Kurtuluş Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Yılmaz, mesajında şu ifadeleri kullandı: “Kıymetli Silivrili hemşehrilerim; 7 bin yıllık geçmişi, tarihi yapıları, coğrafi konumu, tarım alanları, turizm olanakları ve ticaret sahalarıyla eşsiz özellikleri yapısında taşıyan Silivri’miz, İstanbul’un en güzel ilçesidir. Bu güzellikler bizlere Allah’ın bir lütfu, atalarımızın bir emanetidir. Bundan 97 yıl önce yaşananlardan ders almalı, memleketimizin bir karış toprağının değerini iyi bilmeliyiz. İşgal edilen topraklarımızın hangi şartlar ile geri alındığını, en önemlisi binlerce şehit kanıyla sulandığını asla unutmamalıyız. Büyük Taarruz’un zaferle sonuçlanmasıyla düşman denize dökülmüş, işgal altındaki bu coğrafyamız Mudanya Mütarekesi ile düşmandan kurtarılmıştır.

Değerli hemşehrilerim,
Cumhuriyet Bayramımızı kıvanç ile kutladığımız bugünlerde milli ve manevi değerlerimize nasıl sahip çıkıyorsak, doğup büyüdüğümüz topraklara da aynı hassasiyetlerle sahip çıkmak zorundayız. Bu anlayış içerisinde Marka Kent Silivri hedeflerimize doğru emin adımlarla yürüyoruz. Kültür, sanat, spor ve eğitim başta olmak üzere birçok alanda planladığımız projelerin adımlarını bir bir atmaya başladık. Yatırımlarımız sayesinde çocuklarımız, gençlerimiz, kadın erkek herkesin huzurlu, konforlu ve kaliteli bir şehirde yaşayarak mutlu olması en büyük arzumuzdur. Hüseyin Nihal Atsız’ın dediği gibi ‘En yüce hizmet; karşılık, kazanç beklemeden yapılan hizmettir.’

Aziz Silivrili hemşehrilerim,

Hizmetlerimizi hayata geçirirken bizlere düşen bir görev daha var ki, o da emperyalist güçlerin egemen olma heveslerini kursaklarında bırakmaktır. Bunu her daim başarmanın yolu ise bir ve beraber olmaktan, çok çalışmaktan, çok üretmekten ve bilim alanında ileri seviyelere ulaşmaktan geçiyor. Silivri’den İstanbul’un en büyük kurumlarına, kuruluşlarına, ülkemizin en müstesna makamlarına, dahası dünyanın her bölgesine hâkim insan yetiştirmek mecburiyetindeyiz. Silivri’mizin eşsiz coğrafyasının farkında olarak hareket edip, gelecek nesillere müreffeh bir Silivri emanet etmeliyiz. Yarınlarımızın bu şehri daha ileriye taşıyıp üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getireceklerine yürekten inanıyorum.

Bu düşünceler içerisinde 1 Kasım Silivri’mizin kurtuluşunu kutluyor, bu vatanı bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyorum. Ebediyete intikal eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

Haberin etiketleri:

SİLİVRİ, BELEDİYE, BAŞKAN, VOLKAN, YILMAZ


Haber okunma sayısı: 368

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

YILDIRAY ÇİÇEK : Siyasi tırtıkçılık için görevlendirilen Ali Babacan!

“Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ikilisiyle % 1-2 oy tırtıklarsak bu bile bize kâr” gözüyle bakıyorlar.

KONUR ALP KOÇAK : Libya’da sona yaklaşılırken Türkiye

Hafter, zor günler geçirmeye başladı.

ELNUR PAŞA : Üç fotoğraf ve geride kalanlar

Sürgün yaramızın bir sayfasının ismi de Bulgaristan’dır.

MİNE GÜLER : Beyinlerini yer çekimine mağlup edip, nefislerine boğduranlar! …

Kulaktan dolma, nefisten doğma İslam olmuyor anlayacağınız..

AHMET ŞAFAK : Mayıs ayı kitap olsa...

3 Mayıs Türkçülük-Turancılık davasını..

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL