05 Haziran 2020 Cuma

BAŞKAN VOLKAN YILMAZ İSTEDİ BİR TIR DOLUSU YARDIM GELDİ

baskan-volkan-yilmaz-istedi-bir-tir-dolusu-yardim-geldi

Silivri’de yaşayan engelli vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılamak üzere Almanya Hannover Türk Engelliler Derneği’nin gönderdiği bir tır dolusu madikal malzeme yardımı Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz tarafından teslim alındı.
18 Ekim 2019 Cuma 20:47

 Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın “Engelsiz Yaşam” çalışmaları aralıksız devam ediyor. İhtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak araç, gereç ve ekipman ihtiyacını karşılama sözü veren Başkan Yılmaz’ın bu amaçla gösterdiği gayretler bir bir sonuçlanıyor. Almanya Türk Federasyonu’na bağlı Hannover Türk Engelliler Derneği ile yaptığı görüşmeler sonrasında, ilk Ülkücü Şehit Ruhi Kılıçkıran anısına geçen hafta Almanya’dan yola çıkan bir tır dolusu medikal malzeme desteği Silivri’ye geldi. Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Silivri Belediyesi Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi’nde (EYKOM) yardımları teslim alırken, bu yöndeki desteklerin artarak devam edeceğinin altını çizdi.

BAŞKAN YILMAZ: “AMACIMIZ ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN İHTİYACINI KARŞILAMAK”

Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi’nde (EYKOM) yardım tırını karşılayan Başkan Yılmaz, emeği geçenlere teşekkür ederek, “Almanya Türk Federasyonu’na bağlı Hannover Türk Engelliler Derneği’nin engelli kardeşlerimize gönderdiği bir tır dolusu yardımı kabul ettik. Bu kapsamda Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı ve MHP İstanbul Milletvekilimiz Cemal Çetin’e, Almanya Türk Federasyonu Genel Başkanı Şentürk Doğruyol’a, Almanya Hannover Türk Engelliler Derneği Başkanı Murat Çavuş’a ve EMS Lojistik sahibi Şeref Tıraş’a teşekkürlerimi sunuyorum. Amacımız Silivri’de yaşayan engelli kardeşlerimizin araç, gereç ve ekipman ihtiyacını karşılamaktı. Almanya Türk Federasyonumuz sağ olsunlar ilgili davrandılar ve birçok malzeme Belediyemizin Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezine teslim edilmiş bulunmaktadır.” diye konuştu.  

“RUHİ KILIÇKIRAN İSMİ VERİLSİN İSTEDİM”

Engelli vatandaşlarımıza yönelik yeni projeler olacağını belirten Başkan Yılmaz, “Silivri’de yaşayan tüm engelli kardeşlerimize engelsiz bir yaşam diliyorum. Silivri’yi engelsiz kılma adına önümüzdeki günlerde çok değerli çalışmalara imza atacağımızı ifade etmek istiyorum. Emeği geçen tüm dostlara teşekkür ederken, bu yardım tırının isminin de çok önemli olduğunu Silivrili hemşehrilerimle paylaşmak istiyorum. Avrupa Türk Federasyonu’ndan yola çıkan yardımlara bir şehidimizin ismi veriliyor. Bana sorduklarında ise bu yardım tırına 1968’de şehit edilen ve ilk Ülkücü Şehit olan Ruhi Kılıçkıran’ın ismi verilmesini istemiştim. Bu vesileyle Ruhi Kılıçkıran ağabeyimizi rahmetle anıyor, tüm Silivrili hemşehrilerime saygılarımı sevgilerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.         FARKLI ÖZELLİKLE TOPLAM 178 ADET TEKERLEKLİ SANDALYE

Yapılan yardımlar arasında tekerlekli sandalye sayısının fazla olması dikkat çekerken, malzemelerin yedek parçaları da koliler ile beraberinde yer aldı. Araç, gereç ve ekipmanlar şu listeden oluştu: 

88 adet manuel tekerlekli sandalye, 48 adet rolatör tekerlekli sandalye, 24 adet komod tekerlekli sandalye, 18 adet elektrikli tekerlekli sandalye, 4 adet hasta kaldırma lifti, 1 adet hasta taşıma aleti, 10 adet hasta yatağı, 15 adet (bilekten) koltuk değneği, 20 koli hasta bezi, 1 koli yürüteç sepeti, 1 koli tekerlekli sandalye minderi, 3 koli yedek parça ve 5 poşet oyuncak.   

 

       

Haberin etiketleri:

SİLİVRİ, BELEDİYE, BAŞKAN, VOLKAN, YILMAZ


Haber okunma sayısı: 336

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

LEYLA DÜZEL : AMERİKA YANARKEN CHP SAÇINI TARIYOR

Gösteriler Trump karşıtı bir hale dönüştü... Bu arada Demokrat Joe Biden'ın adaylığı kesinleşti...

YILDIRAY ÇİÇEK : Siyasi tırtıkçılık için görevlendirilen Ali Babacan!

“Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ikilisiyle % 1-2 oy tırtıklarsak bu bile bize kâr” gözüyle bakıyorlar.

KONUR ALP KOÇAK : Libya’da sona yaklaşılırken Türkiye

Hafter, zor günler geçirmeye başladı.

ELNUR PAŞA : Üç fotoğraf ve geride kalanlar

Sürgün yaramızın bir sayfasının ismi de Bulgaristan’dır.

MİNE GÜLER : Beyinlerini yer çekimine mağlup edip, nefislerine boğduranlar! …

Kulaktan dolma, nefisten doğma İslam olmuyor anlayacağınız..

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL