29 Şubat 2020 Cumartesi

Azerbaycan milli kahramanlarından ABD'ye tepki

azerbaycan-milli-kahramanlarindan-abdye-tepki

Azerbaycan Milli Kahramanlarını Tanıtma İçtimai Birliği Başkanı Elşen Uluhanlı ve beraberindeki Karabağ gazileri MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.
31 Ekim 2019 Perşembe 19:40

 Azerbaycan Milli Kahramanlarını Tanıtma İçtimai Birliği Başkanı Elşen Uluhanlı ve beraberindeki milli kahramanlar Sahil Memmedov, Sahil Memmedov’un evladı Revan Memmodov ile birliğin Türkiye başkanı gazeteci-yazar Serdar Akyol, MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi ziyaret ettiler.
Elşen Uluhanlı Azerbaycan’dan 198 milli kahraman ve şehit ailelerinin selamlarını getirdiklerini söyledi.
Uluhanlı, MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye Türk dünyasının sorunlarıyla yakından ilgilendiği için teşekkürlerini iletti. Bir millet iki devlet olmanın gereğini en üst seviyede yerine getirdiklerini ifade eden Uluhanlı hiçbir gücün Türkiye ve Azerbaycan arasındaki milli bağları koparmaya yetmeyeceğini ifade etti.
Türkgün Gazetesine konuşan Uluhanlı “Türkiye’nin beka mücadelesi verdiği bir süreçte gerekirse bizlerde Barış Pınarı Harekâtına katılır ve Türk ordusuyla omuz omuza son nefesimize kadar mücadelemizi veririz” dedi.
ABD’nin sözde ermeni soykırımı tasarısına tepki gösteren Karabağ Gazileri “ABD yalan ve uydurma bir sözde soykırım üzerinden siyasi sonuçlar elde etmek yerine gözlerini açıp Hocalı’ya baksın. Katledilen ve soykırıma maruz bırakılan Azerbaycan Türklerini görsün” dediler.
Azerbaycan milli kahramanları Karabağ’ın ebedi Azerbaycan toprağı olduğunu ve her ne pahasına olursa olsun korumakta kararlı olduklarını ifade ettiler.
Uluhanlı “Karabağ için dün canımızdan geçmeye hazırdık ve gazi olduk. Bugün de aynı ruh ve şuurdayız. Ermeni işgali altında bulunan Karabağ’ı her ne pahasına olursa olsun azad edeceğiz. Bu ruh ve şuur bizlerde olduğu müddetçe hiçbir hasım odak karşımızda duramayacaktır” dedi.
Azerbaycan Milli Kahramanları MHP Lideri Bahçeli’ye Azerbaycan halısına dokunan resimlerini hediye ettiler.
MHP Lideri Bahçeli, Azerbaycan milli kahramanlarının ziyaretlerinden memnuniyet duyduğunu ve her daim Azerbaycan’ın haklı davasının yanında olduklarını ifade etti.

Haberin etiketleri:

AZERBAYCAN


Haber okunma sayısı: 273

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

YILDIRAY ÇİÇEK : Canan'la yoldaşlık yap, Ozan Ceyhun'la tuzak kur!

CHP-HDP işbirliği içindeki ihanet rolünü örtbas edebilmek için Ozan Ceyhun’u kaçırılmaz bir fırsat olarak

ELNUR PAŞA : Cesedi denize atılan Başbakan

Ne büyük milletsin. Bunca baskılar, bunca zulümler seni tarihten silemedi. Kimisi uğrunda toprağa düştü,

AHMET ŞAFAK : Bildiğimiz Rusya ve MHP

Metodlar değişir, yöntemler değişir ama ruh değişmez.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL