02 Nisan 2020 Perşembe

YILDIRAY ÇİÇEK : Meral Akşener'in partisi İP'tal

yildiray-cicek--meral-aksenerin-partisi-iptal

“HDP, Kürtlerin siyasal temsilcisi” diyen, CHP-HDP ortaklığına yancı olan, terörist Demirtaş’ın oy istediği İP isimli bir parti, Türk milliyetçisi, Ülkücü gibi kavramlarla anılabilir mi?
19 Şubat 2020 Çarşamba 19:29

 MERAL Akşener’in CHP-HDP yancısı olarak kurduğu İP isimli partide, istifalar yine başladı. Geçtiğimiz hafta Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal istifa etmişti. Dün de Balıkesir Milletvekili İsmail Ok istifa etti. Bu partinin CHP-HDP yancısı olarak uzun soluklu yol yürüyebilmesi çok mümkün gözükmüyor. Tuba Vural Çokal Hanımefendi’nin “Dağdan gelenlerin önünü açıyoruz.” ifadesindeki hassasiyet ölçüsü ne derecede samimi bilmiyorum. “Türk milliyetçiliğini daha etkin kılmak” için yola çıktıklarını ve bu konuda hayal kırıklığı yaşadıklarını ifade ederek istifa etti. Daha sonra yeni bir açıklama yaparak şunları söyledi: Türk milliyetçilerinin ve ülkücülerin ikinci sınıf birey yapılmaya ve dışlanmaya çalışılması, söylemlerle eylemlerin birbirini tutmaması ve milliyetçiliğin seçmeni elde tutmaya yönelik bir söyleme dönüşmesi, hayal kırıklığına neden olmuştur.

      Gerçekten bu hassasiyetler adına istifa ettiyse ne mutlu…

      İP’te “Türk milliyetçiliği ve Ülkücülük” olmayacağını geç de olsa görmüş ve zararın neresinden dönülürse kâr olarak kabul etmiş. Bu gerçeği görenlerin de istifa etmesi kendine yakışan olacaktır. Zaten birçok istifanın ayak sesleri de duyuluyor. Zerre milli düşüncesi, hassasiyeti olan kişinin, CHP-HDP politikalarına koltuk değneği olan bu partide durması mümkün değildir.

      “HDP, Kürtlerin siyasal temsilcisi” diyen, CHP-HDP ortaklığına yancı olan, terörist Demirtaş’ın oy istediği İP isimli bir parti, Türk milliyetçisi, Ülkücü gibi kavramlarla anılabilir mi?      Türk milliyetçisi, Ülkücü olup da kandırılan, aldatılan, nefsine yenik düşenler, bu gerçekleri görmelidir. Ülkücü, asker, polis şehitlerimizin katilleriyle iş birliği yapan bir zihniyet, olsa olsa Ülkücü, Türk milliyetçisi düşmanıdır.

      MHP Lideri Devlet Bahçeli, bu manzaranın farkında olduğu için 2019’un ağustos başında İP’lilere çağrıda bulunurken “MHP’den kopan dava arkadaşlarımız 25 Ekim 2017’de İYİ Partiyi kurmuşlardır. Ancak geçmişte birlikte yürüyüp, beraberce mücadele ettiğimiz arkadaşlarımızın önemli bir kısmı aradıklarını bulamamışlar veya kenara itilmişlerdir. Yola çıkılanlar, yolda bulunanlara değişilmiştir. CHP ve HDP ile ittifak hiçbir vicdan sahibi Ülküdaşımın kabullenemeyeceği bir gaflet olarak hafızalara kazınmıştır.” tespitini yapmıştı. Bu tespitler aynen gerçekleşiyor ve bugüne kadar istifa edenlerin ortak noktası CHPHDP yancılığı yapmalarına dair tepki olarak karşımıza çıkıyor.

      Dün istifa eden İP Balıkesir Milletvekili İsmail Ok’un Türk milliyetçiliği, Ülkücülük hassasiyeti taşıdığına inanmıyorum. Zaten sonradan ortaya çıkan FETÖ ilişkileri, bir televizyon canlı yayınına gönderdiği “Adaşım. Sana hiç kimsenin yapmadığı bir kıyak yapacağım. Ben FETÖ’nün, Türkiye Belediye Başkanları Baş İmamıyım. Canlı yayında hemen patlat.” mesajı ve FETÖ’nün firari imamı İzzet Bilir ile el ele, kol kola çekilmiş fotoğrafları onun her davranışını ve açıklamasını şüpheli kılmaktadır. MHP’nin sırtına hançer saplayıp koştura koştura Meral Akşener’in yanına giden, yere eğilecek kadar pozisyon alıp Meral Akşener’in elini öpen İsmail Ok’un doğrular üzerinden konum belirlemeye çalışması, onun da doğru bir karakter olduğunu göstermemektedir.

      İsmail Ok’un istifa açıklamasında kullandığı “İptal edilen İstanbul seçimlerinden sonra üç hafta Sayın İmamoğlu’na destek vermek için İstanbul’a gittim. Sayın İmamoğlu seçimden hemen sonra sanki yapacak hiçbir işi kalmamış gibi hemen HDP’li belediyeleri ve yine ilk yurt dışı gezisinde de PKK’lı Ahmet Kaya’nın mezarını ziyaret etmiştir. Dahası, başkan eşleri ve ihanet sürecinin akil adamlarından Kadir İnanır ile birlikte PKK sevicisi Demirtaş’ın yazdığı kitaptan sergilenen tiyatroyu seyretmeye gitmişlerdir. Bütün bunlar, artık ortağımız CHP’nin HDP ile adı konulmamış bir ortaklık yaptığının meydana dökülmesidir.” cümlelerinin tamamı doğrudur. Bu cümlelere yalan, yanlış diyecek var mıdır? Ama İsmail Ok hepsini bilerek, isteyerek desteklemiştir. Bugün bu ihanetleri destekleme ve FETÖ’cülerle düşüp kalkma durumuna “tövbe ettim” diyorsa onu bilmiyoruz. Ama güvenilmez biri olduğunu, bugüne kadar ortaya koyduğu davranışlarla göstermiştir.

      Bugün İP’ten istifaları en güçlü hale getirecek argüman elbette CHP-HDP yancılığına gösterilen tepki olacaktır. İsmail Ok sadece bu atmosferden mi yararlanmak istedi yoksa başka projelere hizmet mi edecek onu zaman gösterecektir.

      Ama bildiğimiz şu ki, İP darmadağın olacaktır. MHP Sosyal Medya Sorumlusu Hüseyin Özkan kardeşimin “İP’TAL” ifadesiyle paylaştığı görsel, Meral Akşener’in partisinin özetidir. İP artık İP’tal olmuştur. Genel başkan yardımcıları, milletvekilleri, il başkanları, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri bir bir istifa etmektedir. Samimi olanlara, CHP-HDP yancılığından rahatsız olanlara zaten MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli “Çağrım şudur: Fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisine dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri, halisane ve samimi beklentimdir.” çağrısında bulunmuştu.

      İP, CHP ve HDP yancılığında siyasi proje destekçisi konumdadır. Dağılması, parçalanması, etkisiz hale getirilmesi Türkiye’nin faydasına olacaktır.

YILDIRAY ÇİÇEK

Haberin etiketleri:

YILDIRAY, ÇİÇEK


Haber okunma sayısı: 136

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

ÖZGÜR KAYA : İstirahat ödeneği nasıl alınır ?

Rapor Parası Hangi Durumlarda Ödenir?

ALİ GÜLER : Dünya askerlik tarihine imzası

Osman Nizami Paşa yanılmamıştır. Çünkü Mustafa Kemal, gençlik çağlarından beri geleceğin Atatürk’ünden

ALPARSLAN TEKBAŞ : Herkes durur, çiftçi durmaz

Çiftçilikte durmak yok, emeklilik yok; toprakla başlayıp toprakla biten bir hayat var.

KONUR ALP KOÇAK : Salgının akıbetini belirlemek bizim elimizde

Avrupa ülkeleri ve ABD’nin Çin’e nazaran çok daha fazla etkilendiği daha net şekilde görülüyor.

OĞUZ YILMAZ : Üstün değerlerin salgındaki hali

Bazı ülkeler ise, “yaşlılar ölsün, kalan sağlar bizimdir” diyorlar. İnanılacak gibi değil.

ERTUĞRUL SUBAŞI :BİZE TEŞKİLAT DERLER ...

Bugününü, yarını için feda eden ruhtur Ülkücülük...

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL