10 Nisan 2020 Cuma

TEVFİK BALA : MEDYA SAVAŞLARI…

tevfik-bala--medya-savaslari

Öyle bir çağa şahitlik yapmaya başladık ki; her şey kirletiliyor,
30 Ağustos 2019 Cuma 12:10

 “Tüfek icat oldu mertlik bozuldu” diyen Köroğlu’nun canına minnet. Günümüz dünyasında “medya icat oldu insanlık öldürüldü” desek de yine de öldürülenleri tam ifade etmiş olamayız. Belki de “medya icat oldu hakikatler öldürüldü” desek daha doğru yaklaşım olur kanısındayım.

İnsanın hakikat yolculuğu; akılla, ilimle, hikmetle başlayan bir yolculuk ise bu yolda insana yapılan tüm saldırılır insanı ve insanlığı bataklığa doğru sürüklüyor. Belki saldırılırda insan ölmüyor ama zihniyet körelmesiyle yaşayan ölü olarak hakikat yolunu kaybettikçe her şeyini de kaybetmiş oluyor.

Kabil zihniyeti ile yaratılana ve yaratana bakan İllüminatici burjuva elitlerinin aymaz çocukları; silahla, tankla, topla, modern savaşlarla değil, derin örgütler üzerinden medya savaşları başlatarak hakikat yolunu ve hakikat yolcularını kendi hazları doğrultusuna çok daha rahat dönüştürerek kullana biliyorlar.

Öyle bir çağa şahitlik yapmaya başladık ki; her şey kirletiliyor, her şey israf ediliyor, her şey tüketiliyor. Günümüzün ölümleri; can vererek ölüp, toprak altında toprağa karıp gitmek, diğeri ise toprak üstünde ölü olarak havaya karışıp, yaşar gibi görünenlerle ikiye ayrılır oldu. Hiç kimsenin toprak altında olan ölülerle bir derdi yok. Dert; sadece toprak üstünde olup ölü gibi yaşamak isteyenlerle ya da toprak üstünde olup adam gibi yaşaya bilme adına hakikat yolculuğuna çıkmak isteyenler arasında başlıyor.

Hakikat yolculuğuna koyulanlar her yönden, her yandan kuşatılarak yumuşatılmaya, seyreltilmeye, medeniyet değerlerinden uzaklaştırılmaya çalışıyorlar. İnsanın varlık sebebini var edenden uzaklaştırarak, onunla bir olmayı engellemek için kurşun sıkarak kan akıtan silah yerine beyinleri karartı körelten, zihinleri sulandırıp bulandıran medya silahı ile yapmaya çalışıyorlar.Toprak üstünde bir ölüden farksız bir biçimde yaşamaktan haz alan insanların varlığı; hakikat yolculuğuna çıkıp adam gibi yaşamak isteyen insanların canını derinden sıkmaya başlıyor. Oysa baktığınızda bu can sıkan insanlar dün aynı yolun yolcuları, aynı değerlerin sahibi, kardeş topluluklardan başkaları değildi. Ama gel ki; paraya, masaya, makama, şöhrete, dünyalık hazlara sahip olmak istedikçe, hakikat yolu ve yolcularından uzaklaşmaya başladılar. Kendilerini insanlıktan uzaklaştıran araçların araçları olarak hem cinslerine karşı cephe almaya başladılar.

Olgularını kaybedenler değerlerinden uzaklaştıkça algılarla yönlendirilmeye, yönelmeye başladılar. Uçurumun kenarına kadar itelenen kitleler olgularla hayatın içinde olmaya çalışanlara fütursuz algılarla medya silahları ile saldırmaya başladılar.

Medya üzerinden geliştirilen bu algı savaşları Kabil zihniyeti ile yeni bir nesil oluşturup, yeni bir dünya kurmaya kalkışan “İllüminatıci” burjuva elitlerinin en gelişmiş, en ilerici projelerini oluşturmaktadırlar.

Oluşturmak istedikleri kontrol edilebilir nesle ve kuracakları dünyaya en kolay biçimde bu medya silahlarıyla ulaşacaklarına inanıyorlar. Vatanı ve bayrağı olmayan bu Kabil zihniyeti mensupları; Habil zihniyetinin kurmaya çalıştığı hak medeniyetinin geliştirdiği tüm değerleri yumuşatarak, tatlı hazlar eşliğinde sindire, sindirte saldırıyorlar.

Algı merkezlerinin, kurum ve kuruluşların en tepe noktasında bulunan, adamlığını yitirmiş insan sıfatında ki müsvedde adamlarla, bir proje dâhilinde kurgulanan algılarla saldırıyorlar.

Günümüz dünyasında; yıkıcı askeri savaşların yerini daha masrafsız ve daha ucuz yoldan yapılan medya savaşları uygulamaya sokulmaya başladı.

Kaosları üretip büyüten, geliştiren, taşıyan, yayan ve beynimize silah olarak dayatılan medya silahı karşımızda yok edici bir güç olarak çıkıyor artık.

Medya yaptığı derin yıkıcı tahribatlarla iletişim aracı olmaktan çıkarak güç, baskı, zulüm aracı olmaya başladı. Medyayı elinde tutan, medyayı iyi kullanan, algıları olguların yerine koydukça yönetimleri, kitleleri, coğrafyaları, ülkeleri istediği hizaya getirip kolayca diz çöktürebiliyor.

Geçmiş zamanlarda, silahlarla insanlar öldürülüp toprak altına yollanırken, günümüzde medya silahı ile insanları toprağın üstünde yaşayan ölüler haline getirerek, Kabil zihniyetindeki kişilere kul, köle, hizmetçi yapmaya devam ediyorlar.

Ne olacak canım alt tarafı bir sinema, alt tarafı bir oyun, alt tarafı bir hikâye diyerek nice güzel hasletlerimizi parça pençik kaybeder olduk.

İçinde kendi değer ve zihni anlayışımızın olmadığı bir medya yapılanmasıyla üzerimize paldır küldür gelindikçe kültürümüzü, insanlığımızı, estetiğimizi, fıtratımızı, coğrafyamızı kaybeder olduk.

Türkiye’de medya silahı ile olguları algılara çevirerek çürük zihniyetli sulandırılmış muhafazakar bir kitleyi büyüterek toplumun tamamını dönüştürmeye başlayarak muhafazakar ama muhalif bir blok oluşturulmaya çalışıyorlar.

Bu değişim ve dönüşümü Osmanlının son iki asrında da elbet görmüştük. Hak medeniyeti hamisi koca Osmanlı önce Lale Devri ile savrulma sonrasında medeniyet değerlerini geleceğe taşıyacak “Medrese öğrencileriyle, ulemalarla, din adamlarıyla, İslami yazarçizerlerle” yıkılmaya zorlanılıyordu. Halife kızıl sultan, diktatör ilan edilerek dönmelerin elleriyle tahttan indiriliyordu. Zaman geçse de hatalardan ders çıkarılmadığı sürece hatalar tekrar etmeye devam ederken aynı akıbetin yaşanacağı kaçınılmaz olacaktır.

Kabil zihniyeti mensubu burjuva elitlerinin bu gün ki uzantılarının hayat bulduğu bu yapıyı kendi düşünce ve hayat anlayışımıza göre yeniden dizayn ederek varlıklara, tabiata, insanlara olan bakışımızı kul olma bilinci ile dengeleyerek hep birlikte var olmaya doğru koşmalıyız.

Bu koşu ve yeniden kıyama kalkış hamlesi Kabilin zihniyetindeki çocukların yada onlara yaslananların planlamalarıyla yürütülecek, yapılacak bir iş değil elbet.

Kendi fıtri genlerimizin besleyip büyüteceği bir eğitim anlayışı ile medyaya da gerekli düzenlemeleri yapma zorunluluğunun çoktan gelip, geçmeye başladığını görmemiz beklide ilk adım olabilir.

 Haydeee vira bismillah demeye…

Selam ve dualarımızla, hayırlı bereketli medya günlerine…

                           Tevfik BALA

 

MANAS HABER

Haberin etiketleri:

TEVFİK, BALA


Haber okunma sayısı: 243

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

ELNUR PAŞA : Koronavirüs ırkçılığı - Türk yağması

Virüsün çıkma noktası Çin olsa da artık bu küresel bir sorun haline geldi.

AHMET ŞAFAK : Milliyetçilik hayattır

Türkiye Cumhuriyeti bir milliyetçi devlettir

ÖZGÜR KAYA : Toplu işçi çıkarma halinde uyulması gereken kurallar

Toplu işçi çıkarma hangi hallerde mümkündür?

ORHAN KARATAŞ : Koronavirüslü dünyanın bugünü ve sonrası

Virüs salgını şu anda her şeyin önündedir ve dolayısı ile gündem alınan tedbirler, uygulamalar, teşhis ve

KONUR ALP KOÇAK : Rus ekonomisi, hurma ve deve sütü

Rusya federal bütçesi, salgının yarattığı durgunluğun yanı sıra petrol fiyatı yüzünden ciddi baskı

YILDIRAY ÇİÇEK : Fosseptik TV'ye yakışan haber!

Sözcü, Cumhuriyet, Yeniçağ, Birgün, Oda Tv, Fox Tv, Halk Tv, KRT Tv, Sol Haber, Yeni Özgür Politika, Evrensel,

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL