10 Nisan 2020 Cuma

TEVFİK BALA : DOĞRU BULUNMALI…

tevfik-bala--dogru-bulunmali

Büyük Şehir Belediyelerine “NED”  ve “DDA” düşünce kuruluşlarından TC kimlikli kimler pas edildi.
01 Eylül 2019 Pazar 00:20

 Özgürlükler ülkesi imajıyla kendini sevdirmeye çalışan ABD; CIA ile bireylerin, NATO ile ülkelerin özgürlüklerini kısıtlayarak yok saymaya devam ederken ülkelerini yönetenleri de ilahi bir güçle “seçilmiş” olarak tanımlıyorlar.

Yaşadığımız asrın son son çeyreğinde CIA kendini arka plana çekerken işlerini ABD Kongresinin kurdurduğu STK ve Vakıflarla kadife yumuşaklığıyla daha  etraflıca yürütmeye çalışıyorlar.

Bir yandan dünyanın en borçlu ülkesi ABD iken, diğer yandan dünyanın en güçlü ülkesi yine de ABD olabiliyor, bir başka taraftan dünyanın en acımasız, en zalim sömürgesi dolaylı yollardan yine ABD oluyor.

Yaşayarak şahitlik yaptığımız dünyanın son otuz yılana baktığımızda; altı bölgeye böldükleri dünyanın her bölgesinde karşımıza “NED”  ve “DDA” STK düşünce kuruluşları ile “SOROS” Vakıfları çıkıyor.

CIA ajanlarının kurşun sıkarak girdiği yerlere para ile, kucağında besleyip büyüttüğü aklını, kişiliğini satmış elemanlarla girerek dar zamanda darbeler eşliğinde, yada uzun zamanda eğitim süreciyle turuncu, kadife devrimleriyle isteklerine ulaşmaya çalışıyorlar.Hangi ülkeye gireceklerse o ülkenin STK’larını, Medyasını, siyasi partilerini fonlayarak, en baba, en tepe şirketleri kendi uhdelerine alarak ya da bu şirketlere, devlet kurum ve kuruluşlarına, belediyelere yetiştirdikleri elemanlarını yerleştirerek o ülkenin siyasi, sosyal, kültürel, ekonomik ve medya gündemini çeşitli algılarla, imajlarla tanzim ederek istedikleri gibi evirip çevirebiliyorlar.

Bu topraklar Derviş’i ve Derviş yasalarını henüz unutmamışken son seçimlerle birlikte yönetimi değişen Belediyelerde nice atanan dervişleri ve oluşturulan derviş haneleri gözümüzden kaçırır olduk.

Avrasya oluşumuna, Büyük Türkiye’nin kurulmasına karşı olan belediye, kurum ve kuruluşlarla birlikte özel sektörler ve STK’lardaki değişim ve atamaları milli bir elekten geçirmek gerekeceği kanısındayım.

Büyük Şehir Belediyelerine “NED”  ve “DDA” düşünce kuruluşlarından TC kimlikli kimler pas edildi. Hangi STK’lar  “SOROS” Vakıflarından fonlandı…

“Ne güzel işte, kaliteli insan kaynağımız artıyor, ST’larımız paralanıyor, daha çok hizmet yapıyor, kime ne zararları var” diyenlere elbet bizimde birkaç sözümüz olacak.

Bir toplumun inanç eksenini kaydırırsanız, insan kalitesi de bozulur. Bozulan insan; tarihinden, medeniyetinden, dilinden, insanlık değerlerinden insanları uzaklaştırarak kendi ırkına ihanet etmeye başlar.

Savaş barıştır demeye, özgürlük köleliktir demeye, cehalet güçtür demeye başlayarak düşünmekten uzaklaştıkça, aklını kiralayıp, anlama ve anlatma yeteneklerini de kaybeder.

Büyük Türkiye’nin kuruluşundan, medeniyet inşasından uzaklaşarak geleceğinizi kaybederken 2023, 2053, 2071 vizyonunuz Kafdağı’nın ardında kalmış olur.

Yarım asra yakın bir sürede karşımıza çıkardıkları FETO projesi daha küçük merkezcil bir proje idi. Bu gün gündeme taşıdıkları proje daha kitlesel, daha büyük bir proje konumundadır.

Algı yöntemleriyle olguları yok sayarak, sulu imajlar oluşturarak, küçük kitleleri bir araya getirip büyüterek muhafazakar muhalefet cephesi oluşturabiliyorlar. Bu gün bu topraklarda yapılmak istenen tam da bu olmaktadır.

Atlantikçiler, Avrasyacıların içinden kendilerine yakın paydaşlar bulmaya, bulduklarını bir araya getirmeye ve güçlendirmeye gayret ediyorlar.

Muhafazakar siyasi partiler, muhafazakar STK’lar, sol partilerle, sol STK’larla, bir çok terör örgütleriyle aynı söylem, aynı eylem, ayni dil birliktelikleriyle bir araya gelerek sulandırılmış muhafazakar bir muhalefet cephesi oluşturabiliyorlar.

Bu oluşum; tehlikeli bir oluşumun ayak seslerini çıkarmaya başlıyor gibi. Koca Osmanlının son yarım asrı bu tehlikeli oluşumla yoğurarak Osmanlıdan kırk beş devlet çıkarmıştılar.

Birçok yanlıştan bir doğru çıkmaz. Bir araya gelerek gerekli istişareler, şuralar yapılarak doğru bulunmalıdır.

Bu coğrafyanın öz evlatları; iman ortak paydasında kardeş olmayı becermek zorundadırlar. Kardeşlikten millete, milletten ümmete geçişin yolları çok hızlı bir biçimde bulunmalıdır…

Selam ve dualarımla…

                               Tevfik BALA

MANAS HABER

Haberin etiketleri:

TEVFİK, BALA


Haber okunma sayısı: 253

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

ELNUR PAŞA : Koronavirüs ırkçılığı - Türk yağması

Virüsün çıkma noktası Çin olsa da artık bu küresel bir sorun haline geldi.

AHMET ŞAFAK : Milliyetçilik hayattır

Türkiye Cumhuriyeti bir milliyetçi devlettir

ÖZGÜR KAYA : Toplu işçi çıkarma halinde uyulması gereken kurallar

Toplu işçi çıkarma hangi hallerde mümkündür?

ORHAN KARATAŞ : Koronavirüslü dünyanın bugünü ve sonrası

Virüs salgını şu anda her şeyin önündedir ve dolayısı ile gündem alınan tedbirler, uygulamalar, teşhis ve

KONUR ALP KOÇAK : Rus ekonomisi, hurma ve deve sütü

Rusya federal bütçesi, salgının yarattığı durgunluğun yanı sıra petrol fiyatı yüzünden ciddi baskı

YILDIRAY ÇİÇEK : Fosseptik TV'ye yakışan haber!

Sözcü, Cumhuriyet, Yeniçağ, Birgün, Oda Tv, Fox Tv, Halk Tv, KRT Tv, Sol Haber, Yeni Özgür Politika, Evrensel,

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL