10 Nisan 2020 Cuma

TEVFİK BALA : BORÇ BATAĞI…

tevfik-bala--borc-batagi

ABD’den ne dost, ne post, nede stratejik ortak olur. Ayarı bozuk saatler gibi, ne zaman ne göstereceği belli olmaz.
12 Aralık 2019 Perşembe 20:58

 Çok acımasız garip bir dünyada yaşıyoruz. Kavak ağacı kağıtlarıyla ülkeler sömürülüyor, ülkeler idare edilmeye çalışılıyor. Karşılığı olmayan dolarlardan bahsediyoruz elbet.

ABD kendisinin olmayanını tüketiyor, kendisinin olmayanını kirletiyor, kendisinin olmayanını israf ediyor. Kendi varlığı için bunu sürdürmek zorunda olduğunu çok iyi biliyor. Doları koruması, kullanması da yetmiyor bilakis kullandırmak zorunda da kalıyor.

ABD refah içinde yaşamasını sürdüre bilmek için ikinci dünya savaşı sonrasında İllüminatici ailenin koruma polisliğine soyunarak elde ettiği alanı ve zemini muhafaza etmek istiyor.

Petrolü, gazı koruma derdi, silahı ve ilacı satma gayretleri bunun için. Silah, ilaç, petrol/gaz dünya dolaşımını dolarla yapıyor. Bu üçlünün dolarla bağı kesildiği an 23 trilyon dolar borcu olan ABD batar ve yerin dibine girer, eyaletler arası savaş başlar, on üç ailenin burun mendili bile olamaz. Bunun için NATO’yu CİA ile birlikte kullanmaya devam ederek ülkelerde kaoslar, karışıklıklar, katliamlar, ihtilaller yapacak ve silah, ilaç satacak, haraca bağladığı ülkelerin değerlerini ABD’ye taşıyacak.

Bunun içindir ki ABD, yeryüzünün şeytanı olmak zorundadır, başka yapacağı iş ve başka çıkış yolu da yoktur.ABD’den ne dost, ne post, nede stratejik ortak olur. Ayarı bozuk saatler gibi, ne zaman ne göstereceği belli olmaz.

Artık bundan sonra ABD’den derin askeri operasyonlar beklemekte gereksiz gibi görünüyor. Teknik, taktik, az masraflı, kendi ordusunun dışında terör gruplarını kullanarak, ülke iktidarlarını bir şekilde ağına düşürerek, komşularıyla savaştırarak kendine hayat olanı, çıkış yolları arayacaktır. Bu gün orta doğuda, yanı başımızda yapmaya çalıştığı da bundan başka bir şey değildir elbet.

İran’a, Çin’e, Türkiye’ye askeri operasyonlardan ziyade ekonomik, siyasi, kültürel darbeler hazırlama ve uygulamaya koyma derdindedir. ABD mert değil; çakallaşan, çamurlaşan namertten başka bir şey değil, on üç ailenin en adi oyuncağı konumundaki afiştesidir.

Ümmetin coğrafyası üzerinde derin emelleri olan ABD, bu coğrafyanın maddi değerleriyle ayakta kalabileceğini bilmektedir elbet. Ümmetin coğrafyasındaki başıboşluk, huzursuzluk, yoksulluk, kardeş kavgaları, mezhep tartışmaları, bilinç zayıflıkları onun için çok önemli, yaşama sebepleridir…

Her zaman söylediğimiz şey ABD ümmetin coğrafyasından yenilmeden yada yıkılmadan çıkmayacaktır. Bunun aksi söylenemez, söylenirse de söyleyeni ahmaklıktan öteye geçirmez..

Türkiye’yi Türkiye’den daha derin tanıyan, etki alanını bilen, neler yapabileceğini daha iyi kestiren ABD Türkiye’nin ekonomik, siyasi, sanayi, tarım, sosyal, kültürel, felsefi, dini, eğitim, sanat alanlarında kontrol edilir güçte olmasını ister.

Türkiye üzerine derin senaryolar, büyük oyunlar oynar. Halifeler, peygamberler, şeyhler, mehdiler, siyasi liderler, toplum adamları, iş adamları çıkarır ve çeşitli partiler, dernekler, vakıflar, cemiyetler, düşünce kuruluşları kurdurtur ve de hesapsız paralar verir. Kazın değil, sağılacak ineğin geleceği yerden elbette ki keklik yumurtasını esirgemez…

Bu denli büyük şeytanın varlığı günah işlememize, dünyalık değerlere kapılmamıza meşruluk kazandıramaz. Hakikati sayılarla, güçle ve parayla değiştirme çabası hiç kimseye hak olamaz. Ümmet bilinci ile dünyaya bakarak, İslami referanslarla yarınlarımızı kurmak zorundayız…

Selam ve selametle…

                Tevfik BALA


MANAS HABER

Haberin etiketleri:

TEVFİK, BALA


Haber okunma sayısı: 134

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

ELNUR PAŞA : Koronavirüs ırkçılığı - Türk yağması

Virüsün çıkma noktası Çin olsa da artık bu küresel bir sorun haline geldi.

AHMET ŞAFAK : Milliyetçilik hayattır

Türkiye Cumhuriyeti bir milliyetçi devlettir

ÖZGÜR KAYA : Toplu işçi çıkarma halinde uyulması gereken kurallar

Toplu işçi çıkarma hangi hallerde mümkündür?

ORHAN KARATAŞ : Koronavirüslü dünyanın bugünü ve sonrası

Virüs salgını şu anda her şeyin önündedir ve dolayısı ile gündem alınan tedbirler, uygulamalar, teşhis ve

KONUR ALP KOÇAK : Rus ekonomisi, hurma ve deve sütü

Rusya federal bütçesi, salgının yarattığı durgunluğun yanı sıra petrol fiyatı yüzünden ciddi baskı

YILDIRAY ÇİÇEK : Fosseptik TV'ye yakışan haber!

Sözcü, Cumhuriyet, Yeniçağ, Birgün, Oda Tv, Fox Tv, Halk Tv, KRT Tv, Sol Haber, Yeni Özgür Politika, Evrensel,

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL