10 Nisan 2020 Cuma

TEVFİK BALA : ARTIK “GİZLİ EL” KIRILMALI…

tevfik-bala--artik-gizli-el-kirilmali

20’nci yüzyılı anlamak için, Türkiye tarihi bir anahtardır
29 Ağustos 2019 Perşembe 22:24

 Eski kurt, CIA ajanlarından Orta Doğu uzmanı Gram Fuller ağustos iki bin on dokuzda yayınladığı makalesinde “Türkiye’yi kim kaybetti” diye soruyor…

İkinci dünya savaşı sonrasında dünyayı kafalarına göre, gönye ve cetvelle yeniden paylaşan burjuvanın şımarık elit çocukları, Türkiye’yi ABD’nin avuçlarına iterek Osmanlı sonrası İslam Coğrafyasında “kovboyculuk” oynamaya başladılar.

Bin yıl İslam Medeniyetine öncülük yapmış bir millete korkunç yedi başlı ejderha diye gösterdiği kominizle mücadele etmesini gerekli kılarak Türkiye’nin iliklerine kadar işlemeyi başarıyorlardı. Türkiye’den hiç kimse çıkıp da “bu nasıl bir iştir? bin yıl boyunca İslam’a bayraktarlık yapan millete komünizm ne yapacak? Hadi gidin işinize? Diyecek biri çıkmadı. Arkasından NATO suyla, Marshall yardımlarıyla damarımızdaki kanı kurutmaya devam ettiler.

Türkiye; insan kalitesini, tarihi geçmişini, jeopolitik konumunu,  inanç eksenini unutarak bin yıl hüküm sürdüğü coğrafyalardan kopuyor-koparılıyordu.

Türkiye ürettiği tüm değerleri, tüm kazanımlarını, kardeşlerini, kendi evlatlarını sağdan, soldan, oradan buradan tüketmeye devam ediyordu.Sovyetler-Komünizm çökerken Türkiye gönül coğrafyalarına, kardeşlerine ulaşmak yerine yine külleriyle uğraşmaya mahkum ve mecbur ediliyordu.

Almanya yanlısı Enver Paşa; son hamle olarak doğuya yönelmeyi, kardeşleriyle kucaklaşmayı ve bütünleşmeyi çok istese de bunu başaramıyordu.

Sovyetler çöktükten küllerinden doğup yeniden tarihi yürüyüş başlamasın diye, Türkiye’nin yürüyüş yolu üzerine Ermenistan’ı ve Gürcistan’ı tampon olarak çıkaran burjuvanın elitleri, ileride Türkiye’yi kaşıyacak maşada bulmuş oluyorlardı.

Çanakkale’de Türkiye’nin geleceğini kuracak olan nesli çalan burjuvanın elit çocukları hızlarını alamamış bir biçimde yarım asır sonra yetişen nesli de sağ ile, sol ile, Laz ile, Kürt ile, Sünni ile, Alevi ile kardeşleri bir birine düşürerek yeni dünyanın kurulmasından Türkiye’yi uzak tutmak istiyorlardı.  Bir görünmez “gizli el” bu işleri en tepeden aşağıya doğru çok rahat bir biçimde evirip çevirerek kotarmaya devam ediyordu.

Öyle bir “gizli el” ki, hükümetleri kuruyor, ekonomiyi yönlendiriyor, yargı sistemini yönetiyor, eğitim sistemini kurguluyor, TC MB’sını kontrol ediyor, kimlerin zengin, kimlerin yoksul olacağını ayarlaya biliyordu. Bu “gizli el” her kurumun içine yerleşmiş zaman geçtikçe daha da büyüyordu. Türkiye, Türk olmayan mercilerden görev alıp tekmil veriyordu. NATO, asker, yargı, basın, zenginler, kim bilir? ne diyelim…

Ne garip bir koşu, dinmeyen bir acı, bitmeyen bir mücadele. Bu coğrafyanın öz çocukları sefil, yoksul, garip, guraba iken burjuva elitleri hoş, sefa içinde “kovboyculuk” oynamaya devam ediyordu.

“Çuval olayı” zor bir olay olsa da “On beş Temmuz” son altın vuruşları olacakken gidip kafalarını duvara tosluyorlardı.  Keser dönüyor, sap dönüyor ve hesapta dönerken ocak da yeniden harlanıyordu. ABD öteleniyor, İngiltere itiliyor, AB önemsenmeyecek bir konuma geçiliyordu. Kraliçe, ABD, AB, NATO, On Üç Aile; kedinin ciğere bakar gibi Türkiye’ye bakmaya başlıyorlardı. Uzayın artık, hadi uzayın; yetti gayri…

Gram Fuller,  sorduğu soruya kendisi “Türkiye artık kimsenin müttefiki değil” diyerek cevap vermek zorunda kalıyordu. Burjuva elitlerinin ihtiyar adamı doğru söylüyordu. Türkiye; yeni bir nesil ile döndürülecek olan yeni dünyanın çarkına medeniyet değerleri gereği çomak sokmaya çoktan kararlıydı. Devran; “iti anmakla çomağı hazırlama” vaktine dönmeye başlamış oluyordu artık.

Eski Başkan Bill Clinton, 2010 yılında Bilgi Üniversitesi’nde; “Osmanlı İmparatorluğu’nun dağılması ve yeni Türkiye’nin yükselmesi bu yüzyılın tüm tarihini şekillendirdi. 20’nci yüzyılı anlamak için, Türkiye tarihi bir anahtardır; ancak ben inanıyorum ki, Türkiye’nin geleceği, önümüzdeki bin yılın ilk yüz yılının şekillenmesinde de son derece hayati bir rol oynayacaktır.”  derken olabilecekleri seziyordu.

Bu gerçeği önce “bizum uşaklar”, bu coğrafyanın çocukları, yani Türkiye görecek ve kardeşlik değerleri içinde millet olmayı becerecek. Bin yıl da biriktirip geliştirdiği kardeşlik değerlerini burjuvanın elit çocukları sulandırıp bozamayacak. Yeniden büyük Türkiye öncülüğünde, ümmet olma yoluna baş konularak tüm gönül coğrafyaları ayağa kaldırılacak. Burjuva elitlerinin kurmaya çalıştığı dünyaya karşı, adil bir dünyanın kurulmasına “kul bilinciyle” hamilik yapacak.

Artık “gizli eli” tutanlar o eli bırakmak zorunda kalacak. Bu da yetmez elbet; ya“gizli el” kendisi çekilecek yada o“gizli el” görüldüğü yerde kırılacak.

Selam ve dualarımla…

 

                 Tevfik BALA

 

MANAS HABER

Haberin etiketleri:

TEVFİK, BALA


Haber okunma sayısı: 236

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

ELNUR PAŞA : Koronavirüs ırkçılığı - Türk yağması

Virüsün çıkma noktası Çin olsa da artık bu küresel bir sorun haline geldi.

AHMET ŞAFAK : Milliyetçilik hayattır

Türkiye Cumhuriyeti bir milliyetçi devlettir

ÖZGÜR KAYA : Toplu işçi çıkarma halinde uyulması gereken kurallar

Toplu işçi çıkarma hangi hallerde mümkündür?

ORHAN KARATAŞ : Koronavirüslü dünyanın bugünü ve sonrası

Virüs salgını şu anda her şeyin önündedir ve dolayısı ile gündem alınan tedbirler, uygulamalar, teşhis ve

KONUR ALP KOÇAK : Rus ekonomisi, hurma ve deve sütü

Rusya federal bütçesi, salgının yarattığı durgunluğun yanı sıra petrol fiyatı yüzünden ciddi baskı

YILDIRAY ÇİÇEK : Fosseptik TV'ye yakışan haber!

Sözcü, Cumhuriyet, Yeniçağ, Birgün, Oda Tv, Fox Tv, Halk Tv, KRT Tv, Sol Haber, Yeni Özgür Politika, Evrensel,

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL