22 Şubat 2020 Cumartesi

KARTAL ARAŞTIRMA HASTANESİ’NİN ARAŞTIRILMASI GEREKİYOR !

kartal-arastirma-hastanesinin-arastirilmasi-gerekiyor-

Kartal’da bulunan Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde doktorların koşullardan ötürü çalışmak istemediği ve doktorlara yönelik mobing uygulandığı iddia edildi. Ayrıca hastane şartlarının da elverişsiz olduğu ve keyfi uygulamaların yapıldığı ileri sürüldü.
21 Ocak 2020 Salı 20:53

 2019 yılında yeni binasına taşınan Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetiminin olumsuz uygulamalarının rahatsızlık oluşturduğu ileri sürülürken, ultrason sırasının 2 ay kadar uzatıldığı, sadece ortopedi bölümünde ameliyat için yaklaşık 650 civarında hastanın beklediği gibi birçok iddia İstanbul gündemine bomba gibi düştü.

“Bu Hastaneyi Ben Yaptım”

Üroloji Polikliniği şefinin kendi bölümündeki doktorlara silah fotoğraflarını göstermesi ve ırkçı söylemlerde bulunması iddiası ile başhekimin, “Bu hastaneyi ben yaptım” demesi gibi çirkin davranış ve söylemlerin sıklıkla yapıldığı gelen büyük iddialar arasında yer alıyor.

8 Ameliyathane Kapalı İddiası!

Hastane yeni binasına; 192 poliklinik, 43 ameliyathane, 129 yoğun bakım ünitesi ve bin 105 yatak kapasitesi ile hizmetegirmişti. Bir iddiaya göre de cerrah ve personel eksikliğinden dolayı 43 ameliyathaneden sadece 35’inin aktif olduğu geriye kalan 8 ameliyathanenin kapalı tutulduğu ifade edildi. Yine yönetimle ilgili İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne yüzü aşkın ciddi şikayet ulaştığı öğrenilen iddialar arasında.Doktorlar Mutsuz ve Huzursuz mu?

Söz konusu durum ve iddialardan dolayı sağlık personelleri ve doktorların huzursuz ve mutsuz olduğu da ileri sürüldü. Hükümetin sağlık konusunda gerçekleştirdiği devrim ve sonrasındaki hizmetlere gölge düşüren bu kötü uygulama iddialarıyla birlikte doktorların başka kurumlara geçiş yaptığı da ileri sürüldü.  FETÖ’cü paralel yapılanma sonrası bu tarz uygulama akıllara yeni bir yapılanma sorusunu getirdi.

Şikayetler Sürüyor

Son 3 yılda yaklaşık 60 civarında doktorun hastaneden ayrıldığı iddia edilirken şikayetlerin sürdüğü ve hastanede herhangi bir değişiklik olmadığı kaydedildi.

İlkem Gazetesi olarak bizlere iletilen iddiaların takipçisi olmaya ve konuyu derinlemesine takip etmeye devam edeceğimizi saygıyla kamuoyuna sunarız.

Haberin etiketleri:

KARTAL, ARAŞTIRMA, HASTANESİ


Haber okunma sayısı: 303

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

ERTUĞRUL SUBAŞI : RUHİ KILIÇKIRAN’DAN FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU’NA ÜLKÜCÜ HAREKET

Bayrak yere düşer iken, seyretmeyen Fırat; Yılmaz bir neferdi...

ORHAN KARATAŞ : Türkiye'nin şakası yok

Güney sınırlarımız boyunca kurulmak istenen vahim tuzağın bozulması için Türk milleti tek yürek, tek ses,

YILDIRAY ÇİÇEK : Meral Akşener'in partisi İP'tal

“HDP, Kürtlerin siyasal temsilcisi” diyen, CHP-HDP ortaklığına yancı olan, terörist Demirtaş’ın oy

MİNE GÜLER : Her şeyin başı “İnsanlık”…

insanlık bir yandan dünyayı, diğer yandan kendini yok ediyor.

AHMET ŞAFAK : Okumadan yazmak, bilmeden konuşmak

İnternet ilkokulu mezunlarının her şey olabildiği bir dünyada gerçek bilgiye nasıl ulaşacağız?

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL