06 Haziran 2020 Cumartesi

ERTUĞRUL SUBAŞI : HADDİNİ BİL CHP

ertugrul-subasi---haddini-bil-chp

PKK ile olan mücadeleye Devlet İşgali diyen HDP ile Kardeşlik bağlarını güçlendiren CHP Terörle mücadeleye işgal diyenlerini kucaklayarak Türk Milletine karşı yeniden hadlerini aşmışlardır.
10 Temmuz 2019 Çarşamba 13:18

 “Hadsizlik” üzerine ciltlerce kitap yazılsa herhâlde  yeterli gelmez. Hadsizlik kavramı o derece hassas bir konudur. Hatta vakti zamanında imanın şartlarından biri de  Haddini bilmektir kelamı edilmiştir, bu husus bize büyüklerimizden gelen rivayetler ile aktarılmıştır. Had bilmek; hudutları bilmek demektir. Had bilmek çizgisini ve duracağı yeri bilmek demektir. Had bilmek gelenek ve töresel bir şarttır. Toplumun refah düzeyindeki en önemli noktadır. Had bilmek hem alemlerin Rabbi Hakka ve Hakkın yarattığı her varlığa karşı ölçülü olmaktır. Ölçerek, düşünerek, tartarak konuşmak ya da hareket etmektir. Türk Töremizce ve iman ettiğimiz Türk İslam Ülküsünde Had bilmek prensibimiz ;kırmızı çizgilerimizi oluşturmaktadır. Türk Milliyetçiliği haddini bilerek konuşmayı ve hareket etmeyi talimat eder.

Yıllardan beri Türk Millerine karşı hadsizlik eden CHP aynı eksen ve eylem ile bu hadsizliğe devam etmektedir. 1944 de Türk Milliyetçilerini, Turan sevdalılarını tabutluklara atarak bizlere “Darbe yapacaklar, Faşizmi savunuyorlar” diyerek hadsizliğin en alasını yapmıştır. Türk Milletine karşı haddini aşan CHP; 19 Mayıs Nutkunda yeniden Haddi aşarak 1944 Türkçülük Turancılık yiğitlerine karşı Hadsiz ithamlarda bulunmuştur.

1960 darbesi hususunda İnönü kendisinin seçilmesi için çeşitli teşvikler bulunmuş ve bu hususu tamamen ret eden Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ beyefendiye ve 14’lere karşı had çizgilerini aşmışlardır. İvedi bir iktidar isteyen CHP had sınırı o vakitte ayarlayamamıştır.

Sırtını Komünizme dayayan, solun terör örgütleri ile olan kol kola ilişkileri işe Türk Milliyetçilerini kurşun yağmuruna tutan Sol Türk Milletine karşı haddini aşmıştır. Kan gölüne dönen meydanlar Allah Vatan Millet yoluna karşı çıkan CHP ve serseri mayın misali ortalarda gezen sözde gençleri ile Had sınırlarını çatlatmıştır Türk Milletine karşı. Türk’ün özünü ve adetlerini bilmeyen CHP her alanda had aşarak farklı bir tavır sergilemiştir. Aynı tutum 1980 darbesi öncesi ve sonrasında da gerçekleşmiştir.

Günümüz Türkiye’sinde PKK ve Marksizm örgütlerinin her birini kucaklayan ve bunlar terör örgütü değildir diyen CHP yeniden Had aşmıştır Türk Milletine karşı. PKK ile omuz omuza hareket eden CHP Apo Piçinin çizgisini benimseyenlere kol kanat açarak yeniden had sınırlarını aşmıştır.Sosyalist ve Komünist bütün topluluklar ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devlet’ini bölme çabalarına ortaklık eden CHP demokrasi, barış, kardeşlik kelamları ile değerlerimize karşı hadlerini aşmışlardır.

PKK ile olan mücadeleye Devlet İşgali diyen HDP ile Kardeşlik bağlarını güçlendiren CHP Terörle mücadeleye işgal diyenlerini kucaklayarak Türk Milletine karşı yeniden hadlerini aşmışlardır. Had bilmekten nasipsiz olan CHP her alanda Türk Milliyetçilerine karşı bu düstursuz haller ile had sınırlarını haddinden fazla zorlamışlardır. Töreden bihaber olanlar ;Medeniyet ve barış çizgilerinden bahsetmeleri acıdır.

Atatürkçülük maskesi ile kürsülerden haykıran CHP Atatürk ilke ve inkılaplarına karşı hadlerini aşmışlardır. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün düşman bildiği ve mücadele ettiği güruhlar ile hareket eden CHP Atatürk’ün kurduğu partiye ihanet ederek Y-CHP sistemi ile Atatürk’ün manevi hatıralarına karşı hadlerini aşmışlardır. Atatürkçülük ; CHP için sadece bir maske vazifesini gütmektedir. Atatürkçü topluluğa karşı da hadlerini aşmışlardır.

CHP grup başkanvekili Özgür ÖZEL İstanbul seçimleri ile alakalı olarak yapmış oldukları konuşma esnasında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ Beyimiz hakkında; had çizgisini aşarak düstursuz kelamlar etmişlerdir. Ağzından çıkanlarını ya işitmiyor, ya da had aşmak kendi partileri için vazgeçilmez bir hal aldığı için kendilerine adet. edinmişlerdir. CHP Grup Başkanvekili konuşmalarında had çizgisini aşarak merhaba Türk Milliyetçilerinin Bilge Liderine ve Milliyetçi Ülkücü Harekete karşı HADSİZLİK etmiştir. Bütün Marksist güruh ile kol kola olan CHP, Apo çizgisini benimseyen CHP,        PKK, YPG terör örgütü değildir diyen yine CHP, Ayasofya Ruhuna düşman olan yine CHP..!

CHP grup başkanvekiline Haddini bil diyorum. Milliyetçi Ülkücü Hareketi ağzına alamazsın ve Liderimizi bu şekilde hadsiz bir tavırla eleştiremezsin. Sizler PKK ya gönül verenler ile ittifak halinde Türk Milletine karşı had aşmış bir partisiniz

 

HADDİNİZİ BİLİN..!

 

ERTUĞRUL SUBAŞI

MANAS HABER

Haberin etiketleri:

ERTUĞRUL, SUBAŞI


Haber okunma sayısı: 347

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

AHMET ANAPALI : Cumhuriyet Gazetesi’ni İlk Kapatan Atatürk’tür Biliyor Musunuz?

İyi ama Atatürk döneminde kaç gazete ve dergi yasaklanmıştır?

LEYLA DÜZEL : AMERİKA YANARKEN CHP SAÇINI TARIYOR

Gösteriler Trump karşıtı bir hale dönüştü... Bu arada Demokrat Joe Biden'ın adaylığı kesinleşti...

YILDIRAY ÇİÇEK : Siyasi tırtıkçılık için görevlendirilen Ali Babacan!

“Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ikilisiyle % 1-2 oy tırtıklarsak bu bile bize kâr” gözüyle bakıyorlar.

KONUR ALP KOÇAK : Libya’da sona yaklaşılırken Türkiye

Hafter, zor günler geçirmeye başladı.

ELNUR PAŞA : Üç fotoğraf ve geride kalanlar

Sürgün yaramızın bir sayfasının ismi de Bulgaristan’dır.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL