18 Şubat 2020 Salı

AYGAD MUHTEŞEM BİR GECE İLE ÖDÜLLER DAĞITTI ...

aygad-muhtesem-bir-gece-ile-oduller-dagitti-

Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği’nin (AYGAD) her yıl ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde düzenlediği ‘Altın İmza’ gecesi sanat camiasından spor camiasına kadar büyük ilgi gördü. Gecede konuşan AYGAD Başkanı Işıkdağ, bir toplumun kültürünü ve değerlerini gelecek nesillere aktarmada en büyük görevin basına düştüğünü söyledi.
11 Ocak 2020 Cumartesi 22:34

Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği’nce (AYGAD) tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla verilen “Altın İmza Ödülleri” Maltepe’deki bir otelde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

 

Törende, ödüle layık görülen basın mensuplarına, belediye başkanlarına, milletvekillerine, spor ve sanat dünyasından isimlere, STK’lara ve iş insanlarına plaket takdim edildi.

Ödül töreni öncesi programın açılış konuşmasını yapanAYGAD Başkanı Ahmet Işıkdağ,

gazetecilerin zorlu şartlar altında görevlerini yapmaya çalıştığını hatırlattı. Işıkdağ, “Medya etik ve ahlaki durumu, toplumun diğer katmanlarına da yansır. Zira bir toplumun kültürü, tarihi, dil ve diğer etkenleri etik değerleri biçimlendirilir. Bir toplumun kültürü, tarihi, sosyal durumu, ahlak ve etik değerlerini gelecek nesillere aktarmak için basın ve medyanın önemi büyüktür” dedi.

Ödüle layık görülen

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz ise,

teknolojik gelişmelerin gerçek gazetecilerin önemini vurguladığına dikkat çekti. Yavuz,”Sizin gibi ülkesinin yanında olan insanların kıymetini her gün görüyoruz ama en çok da 15 Temmuz’daki dik duruşunuzla, sağlam duruşunuzla ülkemize nasıl sahip çıktığınızı kamuoyunda gösterdiniz ve toplumumuza, devletimize sahip çıktınız” diye konuştu.

Milliyet Spor Yazarı Aksal Yavuz,

İlkeli bir duruşuyla doğru haberi milletle buluşturmak adına, alın terini, emeğini seferber eden gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyorum.

Takdir görülen ödül için tekrar teşekkür ediyorum dedi.

Aksal Yavuz a Ödülünü takdim eden  
MHP Tuzla Meclis Üyesi Volkan Beşiroğlu,

Aksal beyi bir Trabzonlu spor sever  olarak keyifle takip ediyorum. Herkesinde keyifle takip ettiğini düşünüyorum.

Ve başarılarının devamını  temenni  ediyorum dedi.

 

İşte Altın İmza Ödüllerinin Sahipleri:

AA Genel Müdürü Şenol Kazancı, TRT spor yorumcusu Erdoğan Arıkan, Kök hücre, gen hücre ve kanser konusunda araştırmalar yapan Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Fikrettin Şahin, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca, Milliyet Gazetesi spor yazarı Aksal Yavuz, Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Milli karateci Alparslan Yamanoğlu, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Bilecik Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Dünya Ticaret Merkezleri Birliği Başkanı Mirze Şimşek, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, İnternethaber Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık, Radyocu Yusuf Erbaş, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İş insanı Arzu Yılmaz, TRT Haber spikeri Fuat Kozluklu, Show TV Ana Haber Spikeri Ece Üner, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Program sunucusu Melih Altınok, Programcı Didem Arslan Yılmaz.”

 

 

Geceye İstanbul Valiliği Basın Müdürü Muammer Karadeniz’de katıldı.

Haberin etiketleri:

AYGAD


Haber okunma sayısı: 158

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

ORHAN KARATAŞ : Zalimler yerle yeksan edilmeli

ABD’sinden Rusya’sına, AB ülkelerinden Arap dünyasına kadar, bu işte samimi olan, Suriye’nin toprak

Dünyaya verilecek tek cevap; Türk atağıdır!

Türkistan’ın beş ülkeye bölünerek ayrılması; Kazak, Kırgız, Özbek, Azeri..

AHMET ŞAFAK : Milletlerin ruhu

Kamu ruhu, “tarihe sahip olma hakkını” elde eden kültürel varlığın, ete kemiğe bürünmesidir.

LEYLA DÜZEL : YAVRU VATAN KIBRIS

Garantör Türkiye elini çektiği an 1950'lere dönmek mümkün...

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL