MUSTAFA ÖNDER : Kemal Bey’in entelektüelleri!

mustafa-onder--kemal-beyin-entelektuelleri

Şuna açıkça “İP’çilerin ve HDPKK’nin desteklediği” iller desenize Kemal Bey… Yani “ihanet, kahpelik, menfaatperestlik, intikam”ın kumpaslandığı iller… “Projesiniz” deyince de kızıyorlar…
09 Temmuz 2019 Salı 22:56

 Dersimli Kemal yeniden gafletin zirvesini zorluyor… “yürüyen merdivene ters binmiş” yine… “PKK’lı Demirtaş, Eren Erdem, Sırrı Süreyya, Soroscu Kavala ve FETÖ’cü Altan ve Ilıcak’ın serbest bırakılmasını” istemiş!

Hem de “Sırrı Süreyya Önder önemli bir entelektüel…” diye müthiş bir açıklamayla! Hem de “Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak hangi gerekçeyle içeride?”incileriyle…

Tıpkı “Demirtaş neden tutuklu anlamıyorum” diyen Bay Müdafa gibi… Yakında “bebek katilini tahliye edin” derlerse şaşmayın!

Grup toplantısında başlangıç şahane: “Türkiye’yi gezdiler, atmadık iftira bırakmadılar!” Adamın, daha dün Mecliste, “HDPKK’nin İP’e ve CHP’ye diyeti ödeyin” resti çektiğinden haberi yok!

Tutuklu Harpokulu öğrencilerinin serbest kaldığından haberi yok… Akla zarar bir “Komutanları dışarıda, öğrenciler içeride” açıklaması daha!Dersimli bir “itiraf”ta bulunuyor orada: “ ‘Kazanacağımızı bildiğimiz iller’de kazandık!” “Kazanacağımızı bildiğimiz iller” ne demek?

Şuna açıkça “İP’çilerin ve HDPKK’nin desteklediği” iller desenize Kemal Bey… Yani“ihanet, kahpelik, menfaatperestlik, intikam”ın kumpaslandığı iller… “Projesiniz”deyince de kızıyorlar…

Seçimler öncesi 2018’de İP’çi Topuklu ve SP’li Temel ile “parlamenter sisteme döneceğiz” lakırdısı edip epeyce sistem kargaşası yaratmaya çalışan adam… Geçen hafta çark edip “Eski sistemden biz de şikâyetçiydik! Eski sisteme dönmek gibi bir talebimiz hiç olmadı!” demez mi?

Efelenip “Madımak’ı unutmayacağız, unutturmayacağız” diyor ve sonra ekliyor: “Kini ve nefreti bir kenara bırakmalıyız!” Sonra coşuyor: “Adaleti herkes için, kâinat için istiyoruz!” “Sırrı Süreyya Önder siyasette önemli bir entelektüel. Bırakın siyaset adamını önemli bir entelektüel niye içeride?” diyor…

“Akşener onurlu bir kadın” diyor… Sonra Erdoğan’a dönüyor: “Sen Cumhurbaşkanı değilsin ki!” “MİT’in adı gibi ‘millî’ olmasını istiyoruz” diyebilen Dersimli… Hâlâ 15 Temmuz’u “televizyonda izlediği tiyatro” sanıyor!

Meydan meydan dolaşıp bağırmıştı: “Bütün işçilere namus sözü ve garanti veriyorum. Kazandığımız bir belediyede, belediye başkanı haksız yere bir işçinin işine son verirse gelecek beni bulacak!”

Sonra… Bolu’da y-CHP’li belediyede işten atılan işçiler Ankara’ya yürürken…

O Aliağa’da diyordu ki: “Biz kimsenin aşıyla, işiyle uğraşmayız, falan inançtanmış A partisiymiş, B partisiymiş, işimiz yok.” Şimdi Adana’daki Y-CHP’li belediye yüzlerce işçi çıkardı… Tık yok ağadan!

Kemalpaşa’da, Antalya’da, Bilecik’te, Mersin’de kıyım, şehit yakınlarına kadar uzandı!

Dersimli Kemal’in elinde kala kala “iki entelektüel” kalmış… Biri HDPKK’li Kürtçü Sırrı Süreyya, diğeri Faik Öztrak… Kemal Derviş’le birlikte 2001 krizinin baş aktörlerinden Y-CHP’li Faik Öztrak’ın millete ekonomi dersi vermesi tam bir komedi…

Zat-alileri devrin hazine müsteşarıydı malûm! “Acı reçete”yi çalışanlara, emekçilere ödetmişlerdi!

Eski Genel Kurmay Başkanı Başbuğ, “S-400’ler güvenliğimiz için gerekli”açıklaması yaparken…

Y-CHP’li ağalar, “NATO’cu kesilip S-400’leri almayın!” ve “Uyumsuz silah kullanmayın” diye tutturdular! Dersimli Kemal Bey, “S-400 için NATO’dan çıkılmaz”bile dedi!

Zırt pırt “Atatürk’ün partisiyiz” diyen Y-CHP’nin haline bakın…

“Entelektüel” dedikleri bile “çarkçıbaşı”ndan farksız!

MUSTAFA ÖNDER

Haberin etiketleri:

MUSTAFA, ÖNDER


Haber okunma sayısı: 66

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

YILDIRAY ÇİÇEK : Biji Meral'in ve Heval Akşener'in yüzsüzlüğü

Bugün sol, komünist, devrimci, bölücü çevrelerle ittifak ve işbirliği yapan parti Meral Akşener’in

ALİ KUNAK : Zekeriya Alp komitesi güçlü bir profil çiziyor

TFF Başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin yarıya yakını geçtiğimiz dönemde de futbolun yönetiminde görev

OĞUZ YILMAZ : Pacta sunt servanda (Ahde vefa)

Rumlar Enosis hayâlinden vazgeçemedikleri için ahde vefa göstermedi.

KONUR ALP KOÇAK : Pacta sunt servanda (Ahde vefa)

Rumlar Enosis hayâlinden vazgeçemedikleri için ahde vefa göstermedi.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL