25 Nisan 2018 Çarşamba

ORDU’LU MİNİBÜSÇÜLERE ENGİNYURT SAHİP ÇIKTI

ordulu-minibusculere-enginyurt-sahip-cikti

MHP, İKİZCE’DE MEYDANA SIĞMADI
03 Ağustos 2013 Cumartesi 12:37

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu İl Başkanı Cemal Enginyurt , içinde bulunduğumuz fındık sezonunda Güneydoğulu Minibüsçülerin Karadeniz’de cirit attığını, oysa İkizce’den Ünye’ye bir minibüsçünün hasta götürdüğü vakit 2 Bin 600 Lira ile cezalandırıldığını örnekleyerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kürtlerle Türk Halkı arasında ki çifte standart uygulamalarına bir son vermesini istedi.

MHP’li İkizce Belediye Başkanı Birol Kaygı’nın ilçe halkına verdiği iftar yemeğinde vatandaşlar meydana sığmadı. Yoğun ilgi gösterilen iftar yemeğine MHP Ordu İl Başkanı Cemal Enginyurt , İl Başkan Yardımcısı Murat Kaçak, Ünye İlçe Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Nedim Can, Akkuş İlçe Başkanı Kazım Kaygusuz, Akkuş Belediye Başkan Adayı Zekeriya Efiloğlu, partililer ve 2 Bine yakın vatandaş katıldı.

İkizce’de düzenlenen iftar yemeğinin ardından konuşma yapan MHP Ordu İl Başkanı Cemal Enginyurt MHP’nin seçimlere hazır olduğunu söyledi. Enginyurt burada 3 önemli konuya dikkat çekerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı kürtlerle Türkler arasında çifte standart uygulamakla suçlarken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ise CHP’lilere şikayet ederek CHP’lileri ülke bütünlüğü için MHP çatısı altına davet etti.

Enginyurt; “Sen kürt kardeşlerim ezilmesin dedikçe bunlar Türklere hakaret etmeye başladılar. Bakın şuan içinde bulunduğumuz fındık sezonunda bile bir minibüs şoförü veya bir özel minibüsü olan kardeşimiz annesini, babasını veya bir hasta yakınını İkizce’den alıp Ünye’ye yola çıktığında 2 Bin 600 TL ceza yiyer hale geldi. Ama Güneydoğu plakası olan bir minibüs hiç bir kuruş ceza yemediği gibi bütün ülkeyi serbetçe geziyor, dolaşıyıyor, hiç kimse de ehliyetin, ruhsatın varmı diye de sormuyorlar bile. Niye böyle oldu? Çünkü şımardılar, azdılar, azgınlık öyle bir safhaya çıktı ki, Diyarbakır meydanında toplananlar hep bir ağızdan bağırıyorlar; ‘Meclisi basarız, Tayyip seni asarız’ diyorlar.

ORDU’DA Kİ MİNİBÜSÇÜLERİN SUÇU NE?Sayın başbakan hala çözüm süreci diyor. Allahını seversen başbakan, bunlardan korkuyormusun? Niçin sesini çıkarmıyorsun? Nedir bu kürtlere verdiğin bu tolerans ve Türk Milletine uyguladığın çifte standart. İkizce’de ki, Ünye’de ki, Gölköy, Aybastı, Akkuş, Gürgentepe, Ulubey, Gülyalı kısacası Ordu’da ki minibüsçü kardeşlerimizin suçu ne? Günahı ne? Suçları Türk olmak mı? Bunu nasıl reva görüyorsun sayın başbakan. Nedir bu Ordululara ve Türk Milletine olan düşmanlığın?” diye sordu.

Pkklıları şımartanın başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın olduğunun altını çizen Enginyurt şöyle devam etti; “Terörde başımıza en büyük bela olarak devam etmektedir. Türkiye’yi kıskaca alan hain kuşaklar, hain çevreler, Türkiye’yi bölmek ve parçalamak, ülkemizi bir Mısır ve Suriye gibi karıştırmak istiyorlar. Biz Türk Milliyetçileri olarak bu ülkenin bölünmesine, parçalanmasına asla fırsat vermeyeceğiz. Bu ülkenin bölünmesini asla istemediğimiz gibi canımız pahasına da her zaman bölücülerin karşısında duracağız. Ama buradan sayın Başbakana seslenmek istiyor ve diyoruz ki; Sayın başbakan bu pkklılar sen yüz verdikçe şımardılar. Sen yüz verdikçe astarını istemeye başladılar. Sen çözüm dedin bunlara haklar vermeye kalktın, bunlar polis teşkilatını kurdular, bunlar kendi kaymakamlarını atadılar, bunlar kendi hakimlerini atadılar, bunlar kendi jandarmasını kurdular, Türkiye Cumhuriyeti Devletine kafa tutmaya başladılar” dedi.

Cumhuriyet elden gidiyor, Atatürk elden gidiyor

Ülkenin içinde bulunduğu kötü gidişata son vermek için CHP’lilerin MHP çatısı altında birleşerek Cumhuriyet’e ve Atatürk’e sahip çıkılması gerektiğine dikkat çeken Enginyurt, şöyle devam etti; “Buradan Cumhuriyet Halk Partililere de seslenmek istiyorum. Bizi kenardan köşeden izleyen ve dinleyen CHP’lilere diyorum ki; artık MHP’ye dönme zamanınız geldi. Artık MHP saflarında yer alma zamanınız geldi. Çünkü Cumhuriyeti kuran Atatürk’ün partisi CHP iken, bugün CHP’nin başında Atatürk’ün bize emanet bıraktığı NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE  sözünü söylemeyen bir genel başkan var. Bu CHP Cumhuriyet’in CHP’si değil ki. Kemal Kılıçdaroğlu diyor ki sayın Öcalan ev hapsine çıkarılabilir. CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu diyor ki, sayın Öcalan’ı af edelim diyor. Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Atatürk katildir, Alevileri katletti diyor. Böyle bir CHP bizim CHP’miz olabilir mi? Öyle ise ey CHP’liler artık elinizi vicdanınıza koyun, Cumhuriyet elden gidiyor, Atatürk elden gidiyor, Türk Devleti bölünmek isteniyor, Türkiye Cumhuriyeti’nin adı değiştirilmek isteniyor, Türk Bayrağı değiştirilmek isteniyor. İşte böylesi bir dönemde Cumhuriyet’e ve Atataürk’e sahip çıkan, inanca sahip çıkan Milliyetçi Hareket Partisi etrafında birleşin. Artık bu fanatik particilik anlayışını bir kenara bırakın İkizce dahil olmak üzere Ordu’yu ve Türkiye’yi Milliyetçi Harekete teslim ederek ülkenin içinde bulunduğu bu kötü gidişata hep birlikte son verelim diyoruz” şeklinde konuştu.

MHP, ORDU’DA SEÇİMLERE HAZIR

MHP’nin Ordu’da seçimlere hazır olduğunu ancak AKP’nin ve CHP’nin de hala yerinde saymaya devam ettiğini de sözlerine ekleyen Enginyurt, MHP’nin 14 ilçede adayının açıklandığını ve MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli ’nin de katılacağı büyük Ünye açık hava mitingine hazırlık yaptıklarını ifade ederek şunları söyledi. “Biz seçime hazırız şu ana kadar 14 Belediye başkan adayımızı açıkladık. Ama AKP ve CHP bugüne kadar hala bir tane aday dahi açıklayamadı. Bizde ilçe belediye başkan adayları belli. İşte İkizce’deyiz, AKP’nin adayı kim? Yok, CHP’nin adayı kim? Yok, Ünye’de AKP’nin adayı kim? Yok, Ahmet Arpacıoğlu değil çünkü onun da karşısında kendi partisinden 10 tane aday var. Ünye’de CHP’nin adayı kim? Yok, ama MHP’nin var. İkizce’de Birol Kaygı var, Ünye’de Nedim Can var, Fatsa’da Mustafa Sade var, Perşembe’de Şenol Ayşin var, Gölköy’de Serdar Ateş var, Korgan’da Bedir Silme var, Akkuş’ta Zekeriya Efiloğlu var, Çaybaşı’nda Osman Karadere var, Çamaş’ta Yaşar Aktaş var. Velhasıl Ordu’da 19 ilçede MHP seçimlere hazır, bugün itibarıyla kalan 5 ilçede ve Büyükşehir Belediye Başkan adayını da Eylül ayı içerisinde MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli Ünye’de yapacağı açık hava mitinginde inşallah sizlerin huzurunda sunacak, sizlerden yardım isteyecektir. Biz diyoruz ki; biz size hizmet etmeye hazırız.”

İKİZCE BUNDAN SONRA DAHA HIZLI KOŞACAK

İkizcelilere seslenerek MHP’li Belediye Başkanı Birol Kaygı’ya İkizcelilerin bu dönemde destek vermelerini beklediğini belirten Enginyurt, İkizcelilere göçün önlenmesinden, ekonomide ki istikrara kadar bir çok önemli konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Enginyurt ilçe halkına hitaben yaptığı konuşmada ise şunları kaydetti; “İkizce Belediyesi az zamanda çok iş yaptı. İkizce Belediyesi, İkizce İlçesi az zamanda büyük mesafeler katetti. Siz İkizceliler tam 14 yıldır İkizce Belediye Başkanı Birol Kaygı’ya verdiğiniz güven ve destekle İkizce’nin daha ileri gitmesi için verdiğiniz destekle bizleri ziyadesiyle memnun ettiniz. Allah hepinizden razı olsun. Allah inşallah bundan sonrada birlikteliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın.

İkizce esas bundan sonra daha hızlı koşması gereken bir ilçe, İkizce artık 25 Bin nüfusu ve büyük bir coğrafyada yaşayan sadece İkizce’de yaşayanların değil, bütün Türkiye’ye dağılmış İkizcelilerin umudu haline gelecek. Ben inanıyorum ki sayın Belediye başkanım inşallah yeni dönemde görevi kendisine tevdi ettiğinizde İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de İkizceli bırakmayacak. İkizceli gençlerimiz Tepecikli, Kaynartaşlı, Şenbolluk, Yoğunoluk, Dumantepe, Kiraztepe ne kadar İkizceli var ise inşallah hepsi İkizce’ye geri dönecekler. Baba ocaklarına geri dönecekler, gurbeti terk edip vatan dedikleri İkizce’ye geri dönecekler.

Birol Kaygı’ya bu dönemde destek bekliyoruz

Milliyetçi Hareket Partili Belediye Başkanınız Birol Kaygı’ya bu dönemde desteğinizi verdiğinizde Büyükşehir Belediyesi MHP çatısı altında inşallah İkizce başta olmak üzere Ordu’nun makus talihi değişecek. Ordu son 10 yılda yüzde 35 göç verdi. Ordu’lu Ordu’yu terk etti. Yoğunoluk’tan başlayarak bütün Ordu coğrafyasında adeta Ordulular İstanbul’u mesken tuttu. İstanbul’da çok zor şartlar altında az maaşla kıt kanaat geçinen gençlerimiz vatan hasreti ile, ana baba hasreti ile yanarken, her birisinin gözünde de Ordu tütmektedir. Onun için bu insanları Ordu’ya geri döndermek zorundayız.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığını aldığı gün, İkizce Belediye Başkanlığını aldığı gün biz bütün Ordululara bir söz veriyor ve diyoruz ki; Ordu’nun nüfusunu ilk 5 yılda 2 Milyon yapacak il dışında Allah’ın izniyle hiç bir Ordu’lu bırakmayacağız. Soruyorlar projeleriniz ne diye, Birol Kaygı bunun öncülüğünü yaptı. Allah ondan razı olsun ki, buraya açtığı bir fabrika ile birlikte, gelmesine vesile olduğu bir fabrika ile kuruluşuna vesile olduğu ve İkizceli işadamlarının da emek ve çabalarıyla getirdiği üniversite ile birlikte artık İkizce’de işsiz genç sayısı bırakmadan İkizce dışında ki insanların da iş bulabilmek için geldiği bir ilçeyi birlikte yarattınız, birlikte meydana getirdiniz. İnşallah bütün Ordu’da böyle olacak. Biz sizleri seviyoruz, biz Türk Milletini seviyoruz. İkizceli artık Ordu ile bir olarak makus talihini yenmeli. Bu duygularla başta Ordulu hemşerilerim olmak üzere tüm Türk İslamının mübarek Kadir Gecesini kutluyor, iftarınızın ve ramazan ayınızın hayırlara vesile olmasını, önümüzde ki hafta idrak edeceğimiz Ramazan Bayramımızında barış ve huzur içinde geçmesini temenni ediyorum. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE”
Haber okunma sayısı: 593

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

kiralik-y-chp-

KİRALIK Y-CHP !

23 Nisan 2018 Pazartesi 12:23
patron-yine-cildirtti-

PATRON YİNE ÇILDIRTTI !

19 Nisan 2018 Perşembe 21:15
ortalik-toz-duman

ORTALIK TOZ DUMAN!

18 Nisan 2018 Çarşamba 20:48
yangin

YANGIN…

18 Nisan 2018 Çarşamba 20:42
khin-deizm-universite

KÂHİN, DEİZM, ÜNİVERSİTE…

13 Nisan 2018 Cuma 22:25
adana-mavrasi-degil-hakikat-

ADANA MAVRASI DEĞİL, HAKİKAT !

12 Nisan 2018 Perşembe 21:01

ÜLKE GÜNDEMİ

Seyreyleyin Cümbüşü ve Curcunayı…

MHP Lideri Devlet Bahçeli, sürekli MHP'ye saldıran ve uyum içinde hareket eden CHP, HDP, İP, SP birlikteliğine

Milli duruşun tezahürü...

Erken seçim kimi çevreler için sürpriz olarak değerlendirilse de, aslında ülkenin şartları, siyasetteki

Komünistler Amerikalı Oldular

Çok iyi düşünmeliyiz.

Esad Bütün Kötülüklerin Anası...

Doğu Guta'da kullanılan kimyasal silahlar ve ortaya çıkan vahşet, Suriye'deki gerginliği patlama noktasına

CHP'nin Kedisi Şero'yu Kılıçdaroğlu'ndan Üstün Tutan Fidel Okan!

"Eyyy Kılıçdaroğlu, o ByLockcuları açıklamazsan şerefsizsin, namertsin veya alçaksın şeklinde 3lü bir

Ekonomide tuzaklara dikkat…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın projeli yatırımları teşvik kapsamında kritik yatırımların teşvik edilmesi ve cari

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL