05 Temmuz 2020 Pazar

Bursaspor'da adaylar projelerini anlattı

bursasporda-adaylar-projelerini-anlatti

Bursaspor'da 17 Haziran'da yapılacak olağanüstü kongresi öncesi Bursasporlu Sanayici ve İşadamları Derneği (BURSİAD) ile Mayıs 16 Grubu tarafından ortaklaşa düzenlenen, "Başkan Adayları Projelerini Tanıtıyor" programınına başkan adayları İlhan Uslu, Mesut Mestan, Erkan Körüstan, Hayri Yazıcı ve Muzaffer Önadım katıldı.
13 Haziran 2013 Perşembe 13:27

 

USLU: DİK DURUŞ GÖSTEREN BİR ADAMIN ÖĞRENCİLERİYİZ

Efehan Otel'de düzenlenen programda ilk konuşmayı yapan İlhan Uslu oldu. Uslu, merhum başkan İbrahim Yazıcı'nın öğrettiklerini uygulamak ve 16 Mayıs ruhunu yaşatmak için başkan adayı olduğunu söyledi. İbrahim Yazıcı'nın dik duruşuyla sadece Bursa'da değil Türk futbol kamuoyunun takdirini kazandığını belirten Uslu, "Biz Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlık seçimlerinde, 'Yıldırım Demirören Türk futboluna faydalı olamaz' diyerek oylamaya gitmecek kadar dik duruş gösteren bir adamın öğrencileriyiz" dedi. 

Uslu, transfer bütçelerinin sorulması üzerine, seçilmeleri halinde teknik heyetin vereceği rapor doğrultusunda gerekli transferleri yapacaklarını, milyon Eurolar harcayarak transfer yapmak yerine altyapıdan alınacak oyuncular, 3-4 kaliteli transfer ve mevcut kadroyla yollarına devam edeceklerini belirtti. 

MESTAN: BİZ ZATEN BU HAYALİ YAŞATTIK

Programın ikinci konuşmacısı olan Mesut Mestan, yeşil beyazlı kulüpte 2003 yılından beri çeşitli kademelerde yöneticilik yaptığını artık bu tecrübesini kullanarak Bursaspor'a başkan olarak hizmet etmek istediğini söyledi. Diğer adayların "Şampiyonluk hayallerini gerçekleştireceğiz" dediğini anlatan Mestan, "Biz zaten bu hayali camiamıza ve taraftarımıza yaşattık. Bizim amacımız yeni büyük başarılara imza atmak" dedi. Mestan, "Teknik direktör değişikliği düşünüyor musunuz?" sorusunu, "Hikmet Karaman gayet başarılı. Biz 'dere geçilirken at değiştirilmez' düşüncesiyle Karaman ile devam edeceğiz" diye konuştu.

 

KÖRÜSTAN: PROFESYONELLERE DEVREDECEĞİZ

Erkan Körüstan, daha önce Bursapor'da 1 yıl başkanlık görevini yaptığını belirterek, yeşil beyazlı kulübe kuruluşunun 50'nci yılında altın dönemini yaşatmak için yola çıktıklarını söyledi. Kurumsallaşma adına Avrupa'nın önde gelen bir danışmanlık şirketiyle çalışacaklarını, Bursaspor için 5-10 yıllık stratejik planlar hazırlayacaklarını anlatan Körüstan, "Futbol şube sorumlluğu, basın sözcülüğü ve tesislerden sorumlu yönetiecilik gibi kavramları kaldırıp, bu görevleri profesyonel kadrolara devredeceğiz. Yönetim kurulumuz bu konularda sadece karar ve denetim görevi yapacak" diye konuştu. Körüstan, teknik direktör konusundaki bir soruyu ise, "Görevde olan bir teknik direktörümüz var. Hikmet Karaman ile konuşup aynı noktada buluşursak yola devam edeceğiz" diye yanıtlarken, stat gelirlerinin Bursaspor'a kalması konusunda Recep Altepe ile görüştüğünü ve söz aldığını belirtti. Körüstan sözlerini, "Biz şampiyonluk yaşadık, artık şampiyonluklar ve göğsümüze bir yıldız istiyoruz" diyerek tamamladı.

 

ÖNADIM: ALEX İLE GÖRÜŞTÜM

Bursaspor'un Şampiyonlar Ligi'ne gitme ihtimaline karşın güçlü bir kadro oluşturacaklarını dile getiren Muzaffer Önadım, teknik direktör konusunda önce Hikmet Karaman ile görüşeceklerini, hedeflerinin aynı doğrultuda olması halinde birlekte yola devam edeceklerini belirtti. Önadım, "Yıldız tranfser yapacak mısınız?' sorusunu," Evelallah yaparız. Ben eski Fenerbahçeli Alex ile menajeri aracılığıyla görüştüm. Şu anda Türkiye'ye dönmeyi düşünmüyor" dedi.

 

PARSEKER: MARKA DEĞERİ ÇOK ÖNEMLİ

Programın son konuşmacısı olan Hayri Yazıcı, tansiyon problemi yaşadığını belirterek kendisi adına yönetim kurulu listesinde yer alan İlhan Parseker'in projelerini anlatacağını belirtti. Yazıcı yerine söz alan Parseker, Bursaspor'un kentin omurgası en temel taşı olduğunu bildirdi. Bursaspor'un kent için siyasetten ekonomiye, ticaretten sanayiye kadar her şeyi etkileyen en önemli kurum olduğunu anlatan Parseker, "Çünkü Bursaspor'un marka değeri çok önemli. Bursaspor, Bursa'nın adını dünyaya duyuran en önemli marka. O yüzden Bursa'daki hiçbir kurum ve kuruluş, 'Bursaspor'dan bana ne" dememeli, diyemez. Bursa'da yaşayan, ekmeğini suyunu içen herkes 'Bursaspor'dan bana ne' diyemez, dememeli" diye konuştu.

 Kaynak: http://skorer.milliyet.com.tr/bursaspor-da-adaylar-projelerini/bursaspor/detay/1722442/default.htmEtiketler: Türkiye , Bursaspor , Avrupa , Yıldırım Demirören , İbrahim Yazıcı , Şampiyonlar Ligi , Recep Altepe , Hikmet Karaman , Türkiye Futbol Federasyonu , Bursa , denetim , futbol , transfer , Haziran , Marka , 16 Mayıs , Bursasporlu , diyerek , Avrupa'nın , Türkiye'ye , Bursa'da , Bursaspor'un , Bursaspor'a , sadece , Fenerbahçeli , Gerekli , Dünyaya , RaporHaber okunma sayısı: 394

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

bursasporun-mac-programi

Bursaspor'un maç programı

03 Temmuz 2013 Çarşamba 20:43
batallanin-en-buyuk-istedigi

Batalla'nın en büyük istediği!

03 Temmuz 2013 Çarşamba 12:39
bursasporda-hazirliklar-suruyor

Bursaspor'da hazırlıklar sürüyor

02 Temmuz 2013 Salı 17:57
scott-carson-gonderildi

Scott Carson gönderildi

02 Temmuz 2013 Salı 11:17

ÜLKE GÜNDEMİ

ORHAN KARATAŞ : Sosyal Medya bataklığı kurutulmalı

Aileyi tebrik etmek, hayata merhaba diyen yavruya uzun, sağlıklı bir ömür dilemek, Türk örf ve töresinin

YILDIRAY ÇİÇEK : Terör örgütlerinin tokmakladığı davul, CHP!

“AKP, MHP ile seçim ittifakına girerse Doğu ve Güneydoğu Bölgesi’nde çok kaybedecek” dediler. Hem AKP, hem

LEYLA DÜZEL : ŞEYTANIN SÖZCÜSÜ SOSYAL MEDYA

Teknolojiden anlayan herhangi biri, binlerce sahte hesap açıp yalan haber yayabiliyor. Ki bu yönteme en çok

ALİ GÜLER : Tek çare, bu milletin iradesini kullanmasıdır

Bayezit Camii’nde vaaz veren önceki Müftü Abdurrahman Kamil Efendi, tek kurtuluş çaresinin milletin hâkimiyeti

OĞUZ YILMAZ : Korona sonrası dönemde iş yapış ve siber fiziksel sistemler

İnsansız ve karanlık fabrikalar olarak da tanımlanan fabrikaların çalışması için tezgâh, makine ya da

KONUR ALP KOÇAK : Macron’un akıl tutulması

Hafter ve avanesinin sivillere yönelik katliamlarını ve toplu mezarlarını görmezden gelen BM ...

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL