10 Nisan 2020 Cuma

TERÖRÜN HEDEFİ: KIRSALDA JANDARMA, ŞEHİRLERDE POLİS

terorun-hedefi-kirsalda-jandarma-sehirlerde-polis

Bölücü pkk terör örgütünün hain saldırılarında kırsal kesimlerde jandarmayı ve korucuları hedef alırken, şehirlerde ve ilçe merkezlerinde ise polisleri hedef alıyor.
18 Eylül 2015 Cuma 11:13

 Bölücü pkk terör örgütünün hain saldırılarında kırsal kesimlerde jandarmayı ve korucuları hedef alırken, şehirlerde ve ilçe merkezlerinde ise polisleri hedef alıyor. Eli kanlı pkk terör örgütünün saldırılarında 58 günde 129 şehit verdik.

 

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 20 Temmuz'da canlı bomba saldırısıyla başlayan terör olaylarında 17 Eylül'e kadar olan 58 günlük sürede 129 güvenlik görevlisi (asker, polis ve korucu) şehit oldu.

 

Şehitlerin 71’i asker, 56’sı polis, 2’si korucu olmak üzere çatışmalarda 161 terörist öldürülürken, biri İran uyruklu, 15’i çocuk 76 sivil vatandaş hayatını kaybetti.  

Çatışmaların en yoğun yaşandığı Hakkari’de 26 güvenlik görevlisi şehit oldu. Şırnak’ta ise 18 şehit ve 10’u çocuk 30 sivil hayatını kaybetti.

 

Diyarbakır’da da 17 güvenlik görevlisi şehit oldu, 5 sivil hayatını kaybetti. En fazla şehit veren iller, Adana (9), Konya (9), Osmaniye (7), Manisa (5) ve Ankara (5) oldu. 

 

20 Temmuz-17 Eylül 2015 tarihleri arasında meydana gelen terör olayları ve şehit sayıları şöyle: 

 

-20 Temmuz: Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki canlı bomba saldırısında 33 kişi hayatını kaybetti, 103 kişi yaralandı.

 

-20 Temmuz: Adıyaman'da gerçekleştirilen operasyonda Uzman Onbaşı Müsellim Ünal (Kayseri) şehit olurken, 2 askerin yaralandığı açıklandı.

 

-22 Temmuz: Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde polis memurları Feyyaz Yumuşak (Kırşehir) ve Okan Acar (Niğde) evinde uyurken şehit edildi.

 

-23 Temmuz: Kilis’in Elbeyli ilçesinde IŞİD militanlarının düzenlediği saldırıda Astsubay Yalçın Nane (Gaziantep) şehit oldu. 2 asker yaralandı.

 

-23 Temmuz: Diyarbakır’da polis memuru Tansu Aydın (Zonguldak) şehit edildi.

 

-24 Temmuz: Diyarbakır'ın Lice ilçesinde yol kontrolü yapan PKK'lılar polis memuru Vedat Kaya’yı (Mardin) kaçırdı.

 

-25 Temmuz: Diyarbakır’da düzenlenen saldırıda Jandarma Kıdemli Başçavuş İsmail Yavuz (Manisa-Salihli) ve Uzman Jandarma Çavuş Mehmet Koçak (Yozgat) şehit oldu.

 

-26 Temmuz: İstanbul Gazi Mahallesi’nde polis memuru Muhammet Fatih Sivri (Kırıkkale) şehit oldu.

 

-26 Temmuz: Diyarbakır'ın Lice ilçesinde askeri konvoyun geçişi sırasında bomba yüklü araç patlatıldı. Saldırıda Jandarma Astsubay İsmail Yavuz (Manisa/Salihli), Uzman Çavuş Mehmet Koçak (Yozgat) şehit oldu, 4 asker de yaralandı.

 

-27 Temmuz: Muş’un Malazgirt ilçesinde Binbaşı Arslan Kulaksız (Amasya), PKK’lılarca kurulan pusu sonucu şehit edildi.

 

-28 Temmuz: Mardin'in Nusaybin ilçesinde düzenlenen saldırıda 5 polis yaralandı.

 

-28 Temmuz: Hakkari Şemdinli’de astsubay Ziya Sarpkaya (Bolu), PKK’lıların ilçe merkezine düzenlediği saldırıda şehit oldu.

 

-28 Temmuz: Diyarbakır-Bingöl Karayolu'nu kesen bir grup terörist, ailesiyle Erzurum'dan Şanlıurfa'ya giden polis memuru Sedat Yabalak'ı (Mersin) kaçırdı.

 

-30 Temmuz: Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde polis ekibine düzenlenen saldırıda polis memuru Mehmet Uyar (Manisa-Salihli) şehit edildi. Saldırıda yaralanan İbrahim Turan aldı vatandaş, 14 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.

 

-30 Temmuz: Şırnak’ın Akçay köyü yakınlarında Üsteğmen İbrahim Tanrıverdi (Malatya), Piyade Onbaşı Hamza Yıldırım (Ankara) ve Piyade er Ömer Kağan Kandemir (Denizli) şehit oldu.

 

-31 Temmuz: Adana'nın Pozantı ilçesinde emniyet müdürlüğüne yönelik düzenlenen saldırıda polis memuru İsa İpek (Adana) ile Serdar Kazar (Adana) şehit oldu. 

 

-31 Temmuz: PKK'lı bir grup, Van'ın Çatak ilçe Jandarma Komutanlığı ile İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne roketatarlı ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi.

 

-1 Ağustos: Kars'ın Sarıkamış ilçesi Karakurt nahiyesi ile Kağızman ilçesini birbirine bağlayan karayolunda teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu Uzman Çavuş Ali Gökçe (35) (Osmaniye) şehit oldu. Patlamanın etkisiyle birisi sivil iki kişi de yaralandı.

 

-2 Ağustos: Mardin'in Midyat ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında mayın patladı. Olayda Jandarma Komando Er Barış Akkabak (Antalya) şehit olurken, 4 asker de yaralandı.

 

-2 Ağustos: Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi yakınlarındaki bir jandarma karakoluna düzenlenen intihar saldırısında jandarma er Mansur Cengiz (Siirt) ve jandarma er Medet Mat (Adıyamanlı) şehit oldu, 31 asker yaralandı.

 

-4 Ağustos: Şırnak merkeze bağlı Araköy mevkiinde teröristlerce askeri araca düzenlenen saldırıda Uzman Çavuş Mehmet Acar (Osmaniye) ve Jandarma Er Abdulkadir Pektaş (Diyarbakır) şehit oldu, 2 kişi de yaralandı.

 

-4 Ağustos: Şırnak'ta kışlanın nöbet kulübesine düzenlenen roketatarlı saldırıda Abdulahat Araz (Van) şehit oldu, bir asker yaralandı.

 

-6 Ağustos: Van'ın Başkale ilçesi Bebleşin Jandarma Karakolu'na PKK'lı teröristler tarafından patlayıcı yüklü otomobille intihar saldırısı yapıldı. Saldırıyı yapan terörist paramparça olurken, 3 sivil de yaralandı.

 

-7 Ağustos: Ağrı'nın Doğubayazıt ile Van'ın Çaldıran ilçelerini birbirine bağlayan karayolunda araçları yakan PKK'lı teröristler, çatışma sırasında uzman onbaşının Muhammet Oruç (Adana) şehit oldu. İranlı otobüs muavinini öldürdü, 3 İranlıyı da yaraladı.

 

-7 Ağustos: Şırnak'ın Cizre ilçesinde gösterilere müdahale eden polis zırhlı aracına roketatarla saldırı düzenlendi. Olayda Salih Hüseyin Parça (Artvin) polis şehit oldu, 1 polis de yaralandı.

 

-7 Ağustos: Silopi ilçesinde meydana gelen olaylarda polis Muhammed Onur Demir (Sivas) şehit oldu, 1’i çocuk 3 sivil hayatını kaybetti. 2 polis de ağır yaralandı.

 

-8 Ağustos: Mardin'in Mityat ilçesinde PKK tarafından yapılan silahlı saldırıda bir polis memuru Abdullah Ümit Sercan (Antalya) şehit oldu, biri ağır yaralandı.

 

-10 Ağustos: Şırnak'ın Silopi ilçesinde polis aracının geçişi sırasında yaşanan patlamada Resul Kayaoğlu (Elazığ) Şahin Polat Aydın (Ankara), Savaş Akyol (Yozgat) ve Mustafa Yahya Mertcan (Çankırı) 4 özel harekât polisi şehit oldu. Beytüşşebap ilçesinde askeri helikoptere açılan ateşte Jandarma Er Doğan Acar (Denizli) şehit oldu.

 

-10 Ağustos: Sultanbeyli'de polislerle teröristler arasında çıkan çatışmada, Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürü Beyazıt Çeken (Konya) şehit olurken, 2 terörist ölü ele geçirildi.

 

-10 Ağustos: İstanbul’daki ABD Konsolosluğu’na silahlı saldırı düzenlendi. DHKP-C’li bir kadın terörist yaralı ele geçirildi.

 

-11 Ağustos: Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde Gabar Dağı eteklerinde karayolu üzerinde bulunan karakola gece PKK'lı teröristler tarafından saldırı düzenlendi. Çıkan çatışmada er Barış Aybek (Malatya) şehit oldu.

 

-12 Ağustos: Mardin'in Nusaybin ilçesinde Hükümet Konağı'na saldırı düzenleyerek 2 Özel Harekat polisini yaralayan teröristlerden 2’si ölü olarak ele geçirildi.

 

-12 Ağustos: Diyarbakır'ın Özerkli Köyü Jandarma Karakolu'na PKK'lıların roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırıda uzman çavuş Fatih Gökşen (Osmaniye) şehit oldu. Çatışmada 3 asker ile 1 korucunun da yaralandığı belirtildi.

 

-13 Ağustos: Bingöl'de PKK tarafından tren raylarına döşenen el yapımı patlayıcının patlaması sonucu, Çavuş Veli Ateş (Konya) şehit oldu. 

 

-13 Ağustos: Ağrı'nın Diyadin İlçe Jandarma Karakolu'na roketatarlı ve uzun namlulu silahlarla saldıran 1 terörist ele geçirilirken 2 çocuk hayatını kaybetti.

 

-14 Ağustos: Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde çatışmada Uzman Çavuş Yasin Gencer'in (Tokat), Astsubay Üstçavuş Dursun Taştiken( Konya) Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Taş (Şanlıurfa) şehit oldu. 

 

-15 Ağustos: Bingöl Karlıova'da, Hacılar Köyü yakınında askeri araç geçerken mayın patlatıldı. Muhammet Gürlek (Osmaniye), Haşim Dirik (Manisa), Musa Saydam (Kırıkkale) şehit oldu, 6 asker yaralandı.

 

-15 Ağustos: Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde hendek açarak yolu kapatmak isteyen PKK'lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 46 yaşındaki Başkomiser Ahmet Çamur (Trabzon) şehit oldu. Bir polis de yaralandı.

 

-16 Ağustos: Kars’ın Kağızman ilçesinde terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı.

 

-17 Ağustos: Erzurum'un Şenkaya ilçesi ile Göle kırsalı alanında teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada korucu Yusuf Aktürk (Erzurum) şehit oldu. Aynı gün PKK’lıların dur ihtarına uymayarak kaçan bir minibüs şoförü öldürüldü.

 

-17 Ağustos: Bitlis'in Hizan İlçe merkezinde, bir Jandarma Uzman Onbaşı yaralandı. 

 

-18 Ağustos: Diyarbakır’ın Lice ve Hani ilçeleri kırsalında PKK'lılarla çıkan çatışmalarda Muhammed Tufan (Eskişehir), Latif Adıgüzel (Nevşehir), Metin Aydemir (Erzurum), Hubeyib Turan (Tokat) 4 asker şehit oldu. 

 

-19 Ağustos: Siirt'in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasında PKK'lı teröristler karayoluna tuzakladıkları bombayı askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlattı, olayda Jandarma Uzman Çavuş Hakan Aktürk (Burdur), Jandarma Uzman Çavuş Ferdi Gerekli (Adana), Uzman Çavuş Barış Akın (Ankara), Jandarma Er Mehmet Halil Barkın (Şırnak), Jandarma Er Recep Beycur (Erzurum), Jandarma Er Ömer Erüstün (Kahramanmaraş), Jandarma Er Bahadır Aydın (Bursa), Jandarma Er Emre Kaan Arlı (Kocaeli) 8 asker şehit oldu. 

 

-22 Ağustos: Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde Ayvalık Jandarma Karakolu'na teröristlerin roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırıda yaralanan Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan (Osmaniye) şehit oldu.

 

-23 Ağustos: Diyarbakır'da güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada Şehit uzman onbaşı Mehmet Kara ( Kırşehir ) şehit oldu, 3 asker de yaralandı. 

 

-24 Ağustos: Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde nöbet değişimine giden askerlerin geçişi sırasında yoldaki patlamada Astsubay Çavuş Kenan Ceylan (Tokat) sözleşmeli Er Ahmet Bıçakçı (Kahramaraş’ta) şehit oldu. 5 asker yaralı.

 

-26 Ağustos: Bingöl'de Özel Harekat aracına yönelik PKK tarafından düzenlenen saldırıda 2 polis yaralandı.

 

-27 Ağustos: Diyarbakır'ın Lice ilçesinde, PKK'lıların düzenlediği saldırıda Uzman Çavuş Ökkeş Korkmaz (Kahramanmaraş) şehit oldu. 4 asker yaralandı.

 

-28 Ağustos: Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde 14 gün önce PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan 23 yaşındaki Uzman Onbaşı Mustafa Kemal Özata (Konya) şehit oldu.

 

-28 Ağustos: Tunceli'nin Nazimiye ilçesinde PKK'lı teröristler Emniyet Amirliği binasına roketatarlarla saldırdı. Saldırıda ilçe kaymakamının koruması Ali Rıza Güneş (Nevşehir) şehit oldu.

 

-29 Ağustos: Şanlıurfa'da gece yarısı teröristlerce açılan ateş sonucu ağır yaralanan Fatih Kılbey (Hatay), Tanju Akkaya (Ankara) iki polis şehit oldu.

 

-29 Ağustos: Mardin'in Kızıltepe İlçesi İpek Yolu üzerinde seyir halindeki çevik kuvvet personelini taşıyan midibüse PKK'lıların attığı roketin yol kenarında kaçak satışı yapılan teneke bidonlar içindeki mazotlara isabet etmesiyle meydana gelen patlama ve yangında 9'u polis 23 kişinin yaralandığı açıklandı.

 

-30 Ağustos: Şırnak'ın Silopi ilçesinde Barbaros mahallesinde bulunan polis evinin önünde çatışma çıktı. Çatışmada Polis Memuru Yılmaz Dikmen (Kırıkkale) şehit oldu, 4 polis yaralandı. 

 

-30 Ağustos: Diyarbakır'da kavşakta bekleyen trafik polis aracına yakın mesafeden düzenlenen silahlı saldırı sonucu Ahmet Gılıç, (İzmir), İlker Narin (Kastamonu) polis memuru şehit oldu.

 

-31 Ağustos: Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir grup PKK'lı terörist, Şehit Murat Akancay Polis Merkezi'ne otomatik silahlarla ateş etmesi sonucu 1 polis memuru ile yoldan geçen 1 kişi yaralandı. 

 

-31 Ağustos: Şırnak'ın İdil ilçesi çıkışında havaalanına gitmekte olan polis otobüsüne bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda 3 polisin yaralandığı bildirildi.

 

-1 Eylül: Iğdır'ın Karakoyunlu ilçesinde PKK'lı teröristler, 'Şüpheli 2 kişi var' diye ihbarda bulunup, gelen polis memuru 45 yaşındaki Olgun Kurbanoğlu'nu (Kars) otomatik tüfekle tarayarak şehit etti. 

 

-1 Eylül: Diyarbakır'da PKK'nın kontrol noktasında durmayan Dr. Abdullah Biroğul, teröristler tarafından vurularak öldürüldü.

 

-1 Eylül: Şırnak merkez Çakırsöğüt 1'inci Jandarma Komando Tugayı'nda görevli iki uzman çavuş, PKK’lılar tarafından uğradıkları silahlı saldırıda hafif yaralandı.

 

-1 Eylül: Batman'da devriye görevi yapan sivil polis aracına silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda ağır yaralanan komiser Burhan Gatfar (Elazığ), kaldırıldığı hastanede şehit olurken, 1 polis memuru da yaralandı. 

 

-1 Eylül: Şanlıurfa'nın Kilis sınır hattında IŞİD'in kontrolündeki bölgeden açılan ateş sonucu Er Yusuf Beylem (Şanlıurfa) şehit oldu, 1 asker de yaralandı.

 

-2 Eylül: Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Tekeli Köyü yakınlarında hendek kazan PKK'lılara müdahale eden güvenlik güçlerine teröristler ateş açtı. Çıkan çatışmada Piyade Sözleşmeli Er Batıkan Avcı (Erzurum) şehit oldu, 2 asker yaralandı. 

 

-2 Eylül: Şırnak merkez Balveren beldesindeki kontrol noktasında bulunan askerlere, PKK'lı teröristlerce ateş açıldı. Saldırıda 1 teğmen ile 1 uzman çavuş yaralandı.

 

-2 Eylül: Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde PKK'lılar, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıda 3 polis yaralandı.

 

-3 Eylül: Mardin'in Dargeçit ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada, Şehit Emniyet Amiri İbrahim Halil Aksoy (Şanlıurfalı) Akif Hatunoğlu'nun (Osmaniyeli) Mehmet Hüseyin Balta (Diyarbakırlı), Ahmet Akalın (Konyalı) şehit oldu.

 

-3 Eylül: Muş'un Bulanık ilçesinde karayolunda PKK'lılar tarafından daha önce menfeze yerleştirilen bomba, askeri aracın geçişi esnasında patlatıldı. Patlamada, 8 askerin bulunduğu zırhlı araçta 6 asker yaralandı.

 

-4 Eylül: Van'ın İran sınırında bulunan Başkale’de PKK'lılar tarafından önceden yola döşenen mayının uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu 1 asker yaralandı.

 

-4 Eylül: Tunceli Şahit Nahip Bulut Polis Amirliği'ne yapılan saldırında polis memuru Murat Savaş Kale (Adana) şehit oldu. Bir kadında hayatını kaybetti.

 

-6 Eylül: Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde polise düzenlenen roketatarlı saldırıda Mustafa Turanlı (Adana) ve Muzaffer Can Ersoy (Kayseri) şehit oldu. Olayda 3 polis de yaralandı.

 

-6 Eylül: Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca kesiminde dün gece PKK'lı teröristlerin saldırısında 16 askerin şehit olduğunu, 6 askerin de yaralandığını açıkladı.

 

Şehit askerlerin isimleri ise şöyle: Piyade Kurmay Yarbay İlker Çelikcan (39) Erzurum, Piyade Uzman Çavuş Tolga Artuğ (24) Iğdır, Uzman Onbaşı Özgür Yatakdere (22) Salihli (Manisa), Piyade Sözleşmeli Er Adnan Ergen (25) Muğla, Piyade Sözleşmeli Er Uğur Yıldız (28) Erbaa (Tokat), Piyade sözleşmeli Er Resul Çoşkun (23) Konya, Piyade Sözleşmeli Onbaşı Fatih Duru (27) Ezine (Çanakkale), Piyade Sözleşmeli Er Cihan Aksarı (27) Düzce, Piyade Uzman Çavuş Tayfur Hançer (25) Ardahan, Topçu Uzman Çavuş Tuğrul Köseoğlu (28) Ereğli (Konya), Piyade Er Muharrem Öksüz (20) Konya Karatay, Astsubay Kıdemlı Çavuş Cemre Salih Gözen (25) Tarsus (Mersin), Bakım Üstçavuş Okan Taşan (27) Şenkaya (Erzurum), Bakım Uzman Çavuş Harun Saltalı (29) Andırın (Kahramanmaraş), Bakım Astsubay Çavuş Deniz Göçkün (23) Balıkesir, Bakım Astsubay Çavuş Mustafa Özdemir (23) Bozüyük (Bilecek) 

 

-7 Eylül: Tunceli'de, PKK terör örgütü mensuplarınca açılan ateşte memuru Kadri Özkara (Adana) şehit oldu.

 

-7 Eylül: Iğdır'da polis konvoyuna 1 tonluk patlayıcı ile hain tuzak: 13 şehit, 1 yaralandı. Emniyet görevlisinden 12'sinin kimlikleri açıklandı. Şehit polislerin isimleri ve memleketleri şöyle:

 

Başkomiser Mehmet Parlak (Kahramanmaraş), Başkomiser Yusuf Yelkenci (Zonguldak), polis memurları Fehmi Şahin (Aydın - Nazilli), Ali Koç (Ankara), Haluk Varlı (Van), Burak Zor (Gümüşhane), Yalçın Talık (Osmaniye), Yaşar Doğancay (Bolu), Hasan Eser (Denizli), İbrahim Derindere (Adana), Adem Can Kurtaran ve Bekir Serhat Kaya (Yozgat) 

 

-9 Eylül: Tunceli'de kent merkezine sızan PKK'lı teröristler, polis lojmanlarının güvenlik noktasına roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı polis Aydın Nazillioğlu, şehit olurken açılan ilk ateşte 3 polis ile 1 vatandaş yaralandı.

 

-10 Eylül: Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde Suriye sınırında görev yapan Piyade Er Gökhan Çakır (21), karşı taraftan gelen bir mermi ile şehit oldu.

 

-10 Eylül: Van'ın Süphan Mahallesi'nde, Cizre'de yaşananları protesto eden gruba müdahale etmeye giden Edremit İlçesi Emniyet Amiri Namık Kemal Önder'e otomobil çarptı. Önder, hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

 

-11 Eylül: Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde polis memurları ile vatandaşların bulunduğu çorbacıya yönelik düzenlediği silahlı saldırıda çorbacıda çalışan Şehmuz Sanır hayatını kaybederken 3'ü polis toplam 5 kişinin yaralandı. 

 

-11 Eylül: Şırnak Valiliği, Cizre ilçesinde rögar içine yerleştirilmiş patlayıcının infilak etmesi sonucu 5 polis memurunun yaralandığını açıkladı.

 

-13 Eylül: Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyelerinin, bir evine damına bıraktığı poşet içerisindeki bombaları kurcalayan ve meydana gelen patlama sonucu yaralanan 2 çocuktan biri olan Tahsin Uray, tedavi gördüğü hastanede öldü. 

 

-13 Eylül: Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde terör örgütü mensupları tarafından polise düzenlenen saldırıda bir polis yaralandı.

 

-13 Eylül: Şırnak'ta polis noktasına PKK'lılar tarafından bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda Soner Yıldırım'ın (24) Trabzon ve 45 yaşındaki Şahin Altmış (Adana) şehit oldu, 5 polis yaralandı.

 

-14 Eylül: Mardin'in Dargeçit ilçesinde PKK'lı teröristler, yola tuzakladıkları patlayıcıyı, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne ait zırhı aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlattı. Saldırıda 1 polis memuru yaralandı. 

 

-15 Eylül: Muş'ta, PKK'lı teröristler daha önceden yoldaki menfeze yerleştirdikleri bombayı, askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlattı. Patlamada askeri araçtaki 12 asker yaralandı. 

 

-15 Eylül: Hakkari-Van karayolunda polis aracının geçişi sırasında PKK'lılar yola önceden döşedikleri patlayıcıyı infilak ettirdi, olayda polis memuru Mehmet Tuhal (Hatay) ve polis memuru Serkan Çölkesen (Konya) polis şehit olurken 2 polis yaralandı. 

 

-15 Eylül: Mardin Mardin’in Nusaybin İlçesi'nde terör örgütü PKK'lılar zırhlı polis aracının geçişi sırasında yola tuzakladıkları bombayı uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Patlamada komiser yardımcısı Oktay İzgi (Erzurum), Çağdaş Arslan (Zonguldak), Sezgin Uludağ (Isparta'ya) şehit olurken, 1 polis de ağır yaralandı.

Haberin etiketleri:

JANDARMA - POLİS


Haber okunma sayısı: 627

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

ELNUR PAŞA : Koronavirüs ırkçılığı - Türk yağması

Virüsün çıkma noktası Çin olsa da artık bu küresel bir sorun haline geldi.

AHMET ŞAFAK : Milliyetçilik hayattır

Türkiye Cumhuriyeti bir milliyetçi devlettir

ÖZGÜR KAYA : Toplu işçi çıkarma halinde uyulması gereken kurallar

Toplu işçi çıkarma hangi hallerde mümkündür?

ORHAN KARATAŞ : Koronavirüslü dünyanın bugünü ve sonrası

Virüs salgını şu anda her şeyin önündedir ve dolayısı ile gündem alınan tedbirler, uygulamalar, teşhis ve

KONUR ALP KOÇAK : Rus ekonomisi, hurma ve deve sütü

Rusya federal bütçesi, salgının yarattığı durgunluğun yanı sıra petrol fiyatı yüzünden ciddi baskı

YILDIRAY ÇİÇEK : Fosseptik TV'ye yakışan haber!

Sözcü, Cumhuriyet, Yeniçağ, Birgün, Oda Tv, Fox Tv, Halk Tv, KRT Tv, Sol Haber, Yeni Özgür Politika, Evrensel,

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL